| Simonaaaaaaaa a întrebat:

Buna,

Ce excursie imi puteti recomanda pentru weekend-ul 1 dec?
Conditii:
- pentru un cuplu
- buget 1500 -2000 ron
- in tara
- de preferat nu ski
- sa putem ajunge cu trenu, nu dispunem de masina
- mereu suntem entuziasmati de locuri noi
- vizitarea monumentelor istorice este un bonus

multumesc

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cazare decenta, ambele probate personal - Brasov pensiunea Old City - foarte aproape de Piata Sfatului (la vreo 10 minute de mers pe jos), fix in statia de autobuz, tarifele se mai pot si negocia, desi fata de ce jalanie e in zona respectiva la preturi, sint chiar ieftini raportat la conditii. Sibiu - pensiunea Mioval - la vreo 25 de minute de mers pe jos de gara, zona extrem de linistita, tarife mici (si camerele cam mici, dar am inteles ca vreti sa vizitati, nu sa va cazati si sa va plimbati cu bicicleta prin camera).

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Brasov, Sibiu. Evitati ingramadeala de 1 Decembrie si alegeti mai bine alt weekend, sfatul meu.

| Simonaaaaaaaa explică (pentru KodrutZ):

Sfatul legat de evitarea acelui weekend este bun, dar sunt totusi 4 zile libere si vrem sa facem ceva frumos cu ele sa ne mai eliberam de stresul de la locul de munca si aglomeratia orasului.

| KodrutZ a răspuns (pentru Simonaaaaaaaa):

In cazul asta ar fi o idee sa sunati sa rezervati de pe acum cazarea. happy

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Cazare decenta, ambele probate personal - Brasov pensiunea Old City - foarte aproape de Piata Sfatului (la vreo 10 minute de mers pe jos), fix in statia de autobuz, tarifele se mai pot si negocia, desi fata de ce jalanie e in zona respectiva la preturi, sint chiar ieftini raportat la conditii. Sibiu - pensiunea Mioval - la vreo 25 de minute de mers pe jos de gara, zona extrem de linistita, tarife mici (si camerele cam mici, dar am inteles ca vreti sa vizitati, nu sa va cazati si sa va plimbati cu bicicleta prin camera).

| abcdefghijklmnnn a răspuns:

Incearca Echipa de distractie Kuky (EDK). In Azuga. Am fost anul trecut si a sa merg si anul asta in tabara. Da, la ski.