| Here4u a întrebat:

Ce inseamna puctajul acesta dupa TPU? Adica imi scrie 6540 puncte azi.Sau ceva de genu'.

1 răspuns:
| RainOfColors a răspuns:

Sunt punctele pe care le acumulezi prin activitatea ta pe acest site. In functie de acest punctaj vei fi pozitionat in clasamentul utilizatorilor TPU (vezi sus pe "comunitatea"). Aceste puncte le primesti, cum am spus si mai sus, prin tot ce tine de activitatea ta pe acest site : raspunsuri castigatoare, intrebari la care ai raspuns primul, al doilea, al treilea etc. Pentru a vedea cu exactitate de unde provine fiecare punct al tau intra pe profilul tau (apasand pe vizualizare profil in stanga paginii) si apasa pe punctaj.
Sper ca te-am ajutat. Succes!