| RaluuX a întrebat:

Cine a inventat telefonul mobil?!happyva rog nu scrieti raspunsuri de genu :ti-e lene sa cauti pe google! Fundaaaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| DonAnonymius a răspuns:

Martin Cooper în 1973.

12 răspunsuri:
| Sliix a răspuns:

Uite de aici poti afla :*
http://www.roportal.ro/......ay-376.htm

| Gorillaz a răspuns:

Ce tot spuneti mai aici? Faza e urmatoarea, cand Martin Cooper a inventat telefonul mobil, a observat ca are 2 apeluri nepreluate de la Chuck Norris! big grin

| raisa1993maria a răspuns:

Dar acum sincer, dc nu cauti pe google?

| RaluuX explică (pentru raisa1993maria):

Ca sa intrebi tu na? daca asi cauta pe google nu ar mai rprimi nimeni funda deci atunci nu cred ca va mai convine da no

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaluuX):

Si de ce trebuie sa dai o funda? Te obliga cineva?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa le ceri? oh go on straight face are vreo 12 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Eu zic ca esti indulgent thinking Serios, crezi tu ca varsta lui depaseste o cifra?

| RaluuX explică (pentru anonim_4396):

Pai sunt multi de pe situl asta inebuniti dupa funde si m-am gandit ca daca scriu ca dau funda o sa primesc raspuns...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaluuX):

Dar depinde si ce fel de raspunsuri astepti.

| Oristar a răspuns:

Numele lui Martin Cooper cu siguranţă nu vă spune nimic, însă invenţia atribuită lui este familiară pentru mai mult de jumătate dn populaţia planetei. El ar fi inventatorul telefonului mobil. e copy paste de pe un site

| Iulia112iulia a răspuns:

Telefonul a fost creat de catre Alexander Graham Bell, Antonio Meucci

| Stefan_Palagniuc_1990 a răspuns:

Alexander Graham Bell