| vanessavane a întrebat:

Cine imi explica si mie un truc de carti, si anume : Se ia 3 popari unul se pune deasupra pachetului de carti unul sub si unul la mijloc... Apoi se taie sau se amesteca ( numai tin minte, am vazut acest truc la un coleg) iar apui cei 3 popari sunt unul langa altul... Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| marian1199 a răspuns:

Deci ii pui pe toti 4 deasupra, astfel cand pui unul dedesubt, si unul la mijloc mai raman 2 sus, si cand tai pachetul cel de dedesubt cu cei 2 de deasupra se unesc si se fac 3 (dar nu mai sunt aceeasi), dar tu pui ca ai trebuie sa sdoar 3, nu 4.

4 răspunsuri:
| 非跳躍 a răspuns:

Intreaba-l pe Gog.

| Paul1498 a răspuns:

OOO mersi cineva cu magia hai ca ti-l explic eu dar dai funda.Deci alegi cei 4 de popa si la unul din ei pui 3 carti in spate fara sa se observe apoi ii arati celui care faci trucul uite am 4 popi dar tu de fapt in spatele unui popa ai 3 carti...pui deasupra pachetului poparii dar ai grija ca primele carti sa fie alea 3 de care cel care ii faci trucul nu stie si sub cei 4 de popa apoizici:iau un popa si il pun mai dedesubt(nu ultimul) unul la mijloc si celalalt mai deasupra:dar nu primul) si apoi zici mi-a mai ramas un popa okay si il arati(dar de fapt ala e primul din cei 4) si el zice da okay si tu zici "abracadabra" dai o palma peste pachet si ca prin minune ai cei 4 de popa toti deasupra pachetului.

| vanessavane explică (pentru Paul1498):

Mersi pentru raspuns. Nu ti-am dat funda deoarece ce mi-ai explicat tu este alt truc... eu voiam pe acela caruia i-am dat funda. Dar mersi oricum! O sa mai pun o intrebare aici pe TPU tot despre trucuri si daca mai sti si altele iti dau funda!

| SmEcHeRaShUl009 a răspuns:

laughing da intreaba-l pe Gog