| GumitzaXD a întrebat:

cum imi pot face un jurnal virtual (pe calculator)cu parola, sau cum pot pune parola la un folder din calculator? dau funda! vot...

5 răspunsuri:
| Buterflyy a răspuns:

Poai e cam greut nu prea stiu nici eu.

| BlackAngel a răspuns:

La folder stiu eu um sa pui parola... exista programe folder guard, folder password, folder lock...si cu jurnalu cred ca cu Microsoft office e bun oricum sper ca te-am ajutat

| asman a răspuns:

Poti descarca un program "jurnal virtual" care are si functie de securitate cu parola de la urmatorul link:
http://www.asman.ro/notebook.htm

| Miiku a răspuns:

Uite, intra pe siteu` asta, downloadeaza`l si o sa ai un jurnal propriu. Sper ca te-am ajutat. ^^

http://www.davidrm.com/

| mayasha_8091 a răspuns:

Ok. So, jurnal virtual poti sa folosesti Word-ul. Daca ai Word 2007, ca sa pui parola pe fisier, trebuie sa te duci pe Office Button (cerculetul ala de sus), sa apesi Prepare -> Encrypt Document...bagi parola de 2 ori si ai grija sa nu o uiti, pentru ca nu mai poate fi recuperata. Din momentul asta, de fiecare data cand deschizi acel fisier Word, o sa ti se ceara parola.
Pentru parole de foldere, foloseste un programel care sa puna parola pe ele, sau da-le si tu Hide si tine optiunea din folder options pe "Do not show hidden files or folders"