| dulcik_5606 a întrebat:

Buna cum pot prinde internet dela vecinul meu acum ii stiu parola dela internet dar peste catva tymp o sasi schibe si daca puteti sa-mi recomandati ceva site-uri cum sa fac si sa-mi explicati bine. MULTUMESC

3 răspunsuri:
| SweetDreamss a răspuns:

A? Adica? Daca vecinul tau are wireless inteleg ce vrei sa zici dar fara wireless nu ai cum. Pentru a "fura" net de la vecinu prin wireless trebuie sa ai si tu. In momentul in care ai undeva o sa iti apara o lista cu persoanele din jurul tau (maxim 10m) care au si ei. Selectezi din lista numele vecinului si o sa iti ceara o parola. Bagi parola si poti intra. Deci repet daca nu ai wireless nu oti lua net de la vecini.

by3by3winking

| dulcik_5606 explică:

La mine este asa eu cu vecinul meu suntem la aceeasi retea de internet impreuna dar poate o sa schimbe parola sa nu ma mai pot eu colega cum as putea sa fac chiar dacasi schimba parola sa pot naviga tot pe reteaua acea de internet am mai pazit odata tot asa mi-a blocat ca sa nu mai pot intra eu si el putea si incercam si cu ipodu si tot nu reuseam imi arata ca merge internetul dar nu puteam naviga este vreo modalitate pentru a putea naviga chiar daca numa vrea a lasa iel?

| dulcik_5606 explică:

Adica eu cu vecinul meu suntem la aceeasi retea de internet deci iel e posibil sasi schimbe parola dela internet si sa poata naviga doar el a mai facut odata asa el putea sa umble pe internet dar eu nu mie imi arata ca pot sa intru pe internet dar nu puteam naviga zicea cai doar local si am incercat si cu ipodul si tot la fel deci ar fi vreo solutie sa pot sa intru chiar daca internetul la iel merge si mie nu cu tot ca sia schimbat parola? sau daca pot sai aflu parola ca sa pot intra si eu? dar si cu parola tot nu puteam intra si asta n-am inteles. multumesc