| ingerash_7770 a întrebat:

DAAU FUNDA! URGENT( primele zece raspunsuri sunt alese la funda ) ma numesc iulia. nu am avut nici un prieten pana acum. si cei care ma placeau i-am refuzat deoarece nu imi placeau mie. si cei care ii plac au prietene sau nu ma plac ei pe mine. ce sa fac ca sa ma placa ei pe mine. worried love strucklove struck.

Răspuns Câştigător
| AnaigroeG a răspuns:

Apropie-te de iei.asa incat sa deveniti prieteni destul de buni.si pe urma se poate ajunge mai departe smug happy

Bafta~ kiss

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai fa-le pe plac.arata-le ca iti place de ei. dar in acelasi timp, daca sunt intr-o relatie asteapta-i pe ei sa faca primul pas...ca sa nu ai probleme! Succes!

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna, Iulia! Parerea mea este ca nu poti face pe nimeni sa te placa, ori te apreciaza pentru ceea ce esti, ori nu sunt potriviti pentru tine. Nu mentionezi ce varsta ai, dar oricare ar fi ea, nu e nicio tragedie daca nu ai avut prieten pana acum; ai toata viata inainte si nu se merita sa stai cu cineva care nu iti place, doar pentru a nu fi singura. Asteapta baiatul potrivit, iar cand va aparea o sa-ti dai seama, pentru ca o sa fie reciproca treaba. Tot ce poti face este sa fii cat mai naturala si sa te porti frumos cu toata lumea. Succes! big grin

| Alexandru a răspuns:

Mai intai de toate depinde si ce varsta ai.Indiferent de varsta, stai linistita! Nu esti singura. Ce sa faci ca sa te placa ei pe tine? Poate ca o sa ti se para transant si surprinzator raspunsul: Nu face NIMIC. Nu incerca sa pari ceea ce nu esti doar de dragul de a atrage atentia baietilor. Iti spun ca tactica asta este falimentara.Nu poate avea sorti de izbanda.Mai devreme sau mai tarziu se va destrama totul daca vei merge pe ideea asta.
Eu spun sa stai linistita si sa nu iti mai faci probleme.La un moment dat, te va placea si pe tine un baiat iar tu la fel o sa il placi si o sa te accepte asa cum esti, naturala, fara exagerari deliberate din partea ta de a parea ce nu esti.
Din moment ce spui ca unii baieti te-au placut, e clar ca exista un precedent.Si la fel de clar este ca daca a fost, o sa mai fie.
Deci...lasa timpul sa treaca, distribuie atentia scolii pentru ca este muuuult mai importanta decat baietii...
Ai rabdare si totul se va desfasura de la sine.

| gabriella_1970 a răspuns:

Exact aşa sunt şi eu.Nu face greşeala să fii cu un băiat doar de dragul de a avea un prieten. Te asigur că vei regreta, pentru că aşa am păţit si eu.Nu te îngrijora, băieţi sunt cu miile.Trăieşte-ţi adolescenţa, fii sociabilă, ai grijă ce faci cu şcoala (asta contează cel mai mult la momentul ăsta)nu te mai gândi la băieţi. Băiatul potrivit pentru tine va apărea la momentul potrivit. Şi oricum, cui i-ar plăcea să îşi petreacă timpul cu cineva care se gândeşte doar la cum să fie placută de băieţi? Multă sănătate si succes!

| Ramona_5995 a răspuns:

N'ai ce sa faci draga mea Iulia.
A, si fii atenta!
Nu spune DA unui baiat doar ca sa ai prieten.
Spune. i da baiatului care chiar simti ca trebuie sa i spui DA.
:*
Bafta. happy

| St3fa a răspuns:

laughing) asa mii se intampla si mie pe bune! stiu e super enervant! de unde stii ca nu te plac? pune pe cineva sa intrebe si poate o sa iasa ceva!
O ziii placuta!

| gyo a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti atat de mult, baiatu care va fi potrivit pentru tine va aparea exact cand nu te astepti si exact persoana la care nu te gandeai niciodatawinking stiu asta din proprie experientatongue

asa mi s-a intamplat si mie pana acumtongue

incearca in primul rand sa fii o prietena pentru baieti, sa-i intelegi, sa-i asculti, orice baiat are nevoie de cineva cu care sa poata sa vorbeasca orice, chiar daca ei nu vor sa arate asta.

succes:*

| Roxynutza_7660 a răspuns:

Fi tu! Nu incerca sa pari alta persoana. fi putin mai tupeista, mai indrazneata, arata-i ca-l placi (dar nu fi exagerata)