| xchgdt a întrebat:

Daca am copiat dupa un dvd pe altu wind7 e deja bootabil? sau mai trebuie sa-i fac ceva? daca mai trebuie va rog spuneti happy

Daca conteaza am copiat cu nero. big grin
Dau funda la cel ce ma poate ajuta!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea am inteles ce ai zis dar sa presupunem ca am inteles. Deci :

Daca ai 2 unitati optice in calculator, si cu nero ai dat Copy Disk, atunci teoretic, ar trebui sa iti faca o copie identica.
Daca ai o singura unitate optica si ai facut o imagine virtuala cu nero, dupa un DVD pus in unitatea optica respectiva, si din nero ai selectat optiunea "Burn Image to Disk" atunci DVD-ul tau, sigur va fi butabil.

4 răspunsuri:
| Makingston a răspuns:

Pai depinde cum l-ai copiat... daca l-ai facut cu data cd, clar ca nu ii butabil.
Trebuie sa ii faci o imagine apoi sa o arzi pe cd. Cauta in nero copy image sau ceva de genu...
O sa iti faca o copie la cd apoi o sa iti ceara sa introduci alt cd, DVD scuze.
Ca sa verifici daca actualul dvd este butabil, cand introduci cd-ul in unitatea de cd ar trebui sa ai un auto run cu install windows care s-ar deschide automat...sau oricum ceva schimbat decat la un cd normal.
Nu imi gasesc cuvintele ca sa ma exprin incat tu sa intelegi dar sper ca ai prins ideea.
Si la sfarsit poti verifica, restart pc, bios - boot - first device boot- CD/dvd rriter/ f10 save -yes. SI afli daca ii butabil.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai dat Copy CD/DVD s-a facut un CD boot-abil. Daca ai copiat cu Make data CD/DVD nu va merge.
Chiar daca ai o singura unitate (cum zice Leon24Hz ) poti ace Copy CD/DVD introducandu-le pe rand.

| xchgdt explică:

Va multumesc tuturor deci am gresit tot laughing trebuie sa fac iar...

| xchgdt explică:

Nu ma poate ajuta si pe mine unul dintre voi? desigur daca ar avea rabdare sa explice cam ca la prosti. big grin