| Kapshunik a întrebat:

dati-mi va rog niste schite de brodat icoane, ne-a spus profa sa aducem schite. Funda!

2 răspunsuri:
| Kapshunik explică:

Scuse,dar nu la asta m-am referit.

| alb7 a răspuns:

Http://www.jkjart.ro/works/icoane/pages/36.html,
http://www.jkjart.ro/works/icoane/pages/36.html si cauti la "icoane" apoi iti alegi una, dai clic dreapta pe ea si selectezi "open in new window" pentru a o vedea mai mare. O poti salva apoi sau te poti inspira din ea ca sa-ti faci propria ta schita, in felul acesta nu ai probleme nici cu drepturile de autor si-ti exersezi si creativitatea. Totusi, cand desenezi o icoana ar trebui sa te rogi mai intai, ca sa te afli intr-o stare a sufletului capabila sa comunice cu Dumnezeu dar si cu privitorul... Sper ca te-am ajutat macar un pic. Succes!