| alexutsssa a întrebat:

de ceva timp incerc sa invat engleza dar nu pot, ceva ma retine. Poate ca este din cauza faptului ca nu stiu de unde sa incep.Imi puteti da niste site-uri sau sfarturi de cum as putea sa invat engleza, tinand cont ca sunt si la filologie si engleza este printre primele materii importante, sa nu mai vorbim de faptul ca este o limba internationala.Ce ziceti? Ma puteti ajuta? Vas fi recunoscatoare..multumesc!

3 răspunsuri:
| ComaniciIonut a răspuns:

Siteul asta m-a ajutat muld :D http://www.cursuri-online.info/blog/

| HellGirl0 a răspuns:

Eu iti recomandat o carte mica de buzunar "English Grammar". Te ajuta cu gramatica, dar trebuie sa stii si ceva cuvinte...+ cartea este in engleza.

| BeTheChange a răspuns:

Meditatiile sunt cea mai eficienta metoda...
dupa ce reusesti sa intelegi cat de cat, poti sa incepi sa vizionezi filmele fara subtitrare si sa citesti carti/articole in engleza. Astfel o sa inveti expresii noi si o sa-ti dezvolti vocabularulhappy
Si daca ai prieteni care stiu engeza, roaga-i sa vorbeasca cu tine si sa te ajute. si asta e destul de eficientbig grin