| anonim_4396 a întrebat:

Buna
de exemplu, eu am 2 id-uri de mess. si vb cu o singura persoana care nu stie cine sunt ...acea persoana poate sa afle ca cele 2 id-uri sunt ale mele?
(un id e al meu si altul este facut de mine, pentru a-mi ascunde identitatea)

Răspuns Câştigător
| PredatoR a răspuns:

Nu are cum sa afle!happy funda?big grin

13 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

Se poate afla ip-ul calculatorului in timp ce vorbesti pe mess! este o comanda in run la calc si poti afla ip-urile cu care esti conectat!
Mult succes!

| Pixel2009 a răspuns:

Nu, doar daca te dai tu de gol sau te incurci si incepi o discutie pe un id si continui de pe celalalt.

| CrissCC a răspuns:

Poi daca il ai in ambele liste de messenger, daca tu ii scrii la un interval foarte scurt si de pe primul si al 2-lea id,poate sa banuiasca ceva,tine cont si de cum scrii(adica prescurtarile ),acesta ar mai fi un amanunt, iar daca atunci cand iesi de pe mess, iesi de pe primul id iar apoi imediat si de pe al 2-lea, poate sa isi dea seama sau cel putin sa banuiasca cevahappy

| Teodora20 a răspuns:

Buna! Nu, teoretic nu poate sa afle ca tot tu esti, dar trebuie sa ai grija sa nu te dai singura de gol. Adica daca tu scrii cu un anumit font si culoare sa ai grija sa schimbi pe celalalt, pentru ca devinde evident. La fel ai grija si cu avatarul, sa nu il ai la fel la amandoua id-urile. Sper ca te-am ajutat!

| Teodora20 a răspuns:

@king4aday IP-urile se schimba constant.

| king4aday a răspuns:

Daca se uita la IP-uri, da.

| king4aday a răspuns:

@Teodora20 - depinde de provider. Eu sunt la romtelecom, si nu-mi schimba IP-ul doar daca repornesc routerul. Banuiesc ca nici RDS sau UPS nu schimba IP-ul in funtie de Yahoo Messenger, ar fi chiar culmea. Daca intra de pe acelasi calcutor cu ID-urile diferite, poate afla foarte usor IP-ul cel cu care vorbeste.

| smileKiller a răspuns:

Pai nu are de unde sa stie cine esti, este imposibil sa-ti afle identitatea printr-un id de messanger.

| icEmaN10 a răspuns:

Nuu.numa daca ai id-urile cu aceleasi nume sau ceva de genu. sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bun
in primul rand nu poate afla
in al doilea rand poate afla doar daca te scapi sau scrii ceva asemanator sau sti ceva mai multe informati despre persoana acea
asta te poate da de gol
si in al treilea rand daca ai grija ce scrii si ce sti nu vei avea probleme ok bafta

o si inca ceva nu da nimanui id-ul tau de mes pe care il folosesti pentru ascundera identitati daca nu te vei da de gol happy

sper ca raspunsul meu sa te ajute happy

| maya_1276 a răspuns:

Nu,nu poate sa vada ale cui sunt id-urile mai ales ca tu nu ai id-ul tau personal si pentru a-ti ascunde identitatea! Bafta si stai linistita :*:*

| bunnycute a răspuns:

Buna.Poi acea persoana poate afla ca esti tu in urmatoarele feluri:
-in caz ca nu ai multimess si intri-iesi-intri-iesi dupa un id pe altul;
-ii spui uh ca sunt ambele aletale;
-afla de la altcineva;
-de dai uh d gol
-acel id ale numele tau;
-tu si persoana drept care te dai semanati mai multicel

| LosTica a răspuns:

Deci ar fi imposibil decat daca ar afla ip tau cand schimbi id'ul sa il verifice si te prinde, dar din moment ce ea nu il cunoste nu are cum.