| Razvan0 a întrebat:

Deci cum sa incep...! Am luat un 4 la romana pentru ca m-am scos la tabla si nu prea am stiut dar am invatat lectia si cand a vrut sa ma asculte din lectie am uitat tot crying(( Deci cum sa le spun parintilor de 4 ca ei ma mai cearta si imi tin morala si au zis ca, daca iau note mari imi pune o pila la tata si imi ia un laptop... si nu stiu cum sa le zic asca ca eu vreau sa invat pentru note mari dar profesoara e handicapatacrying( Va rog sa imi spuneti cum sa le zic si cum sa invat daca asa sa iau note mai mari ( am emotii cand ma asculta si am lapsus si nu stiu cum sa retin ideile imi spuneti niste metode de invatare/? )

Răspuns Câştigător
| chitaramea a răspuns:

Le spui parintilor la fel cum ne.ai spus si noua. Lor le place sinceritatea si sunt sigura ca o sa te inteleaga dar nu te astepta sa nu zica nimic este normal sa iti tina morala. Asa ca fi sincer si nu intarzia prea mult sa le spui

4 răspunsuri:
| flavius12303 a răspuns:

Invata noaptea si dimineata si vei retine mai bine.

| chitaramea a răspuns:

Spune.le exact cum s.a intamplat demonstreazale ca sti lectia dar pur si simplu atunci te.ai blocat. Ei o sa te certe pentru ca e de datoria lor sa te povatuiasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, e doar o notă, nu cred că e profesoara handicapată, cred că atât ai meritat tu. Te duci și le spui, simplu și ușor, că doar nu te omoară pentru o notă.

| lusinda99 a răspuns:

Oricum le-ai spune tot nu scapi de o mica cearta, cat despre invatat trebuie sa iti fie mintea acolo, nu sa citesti lectia si mintea sa-ti zboare la jocuri.