| Razvan0 a întrebat:

Deci eu la romana am luat un 4 si sunt la inceputul clasei a 7-a ( 17.10. 2013) si e primul meu 4 in clasa a 7-a crying((( Si nu stiu cum sa-i spun mamei ca nu ma certe asa de tare... Inva de dupa-amiaza pot sa ii spun la telefon sau sa ii spun direct si nu stiu ce sa ii spun cum sa incep va rog sa ma ajutati!

Funda primului raspuns bun!

3 răspunsuri:
| justyoung9 a răspuns:

Mai bine e sa-i spui direct.asteapta pana cand vei lua o nota buna(8, 9,10) si i-o spui mai intai pe aia rea, apoi pe cea buna, sa o imbunezi.Eu asa procedez si functioneaza!

| JohnnyClau a răspuns:

Ia fi atent aici deci ii spui asa " Mama am 2 vesti pentru tine, una buna si una rea, cea buna este ca am luat 10 la mate(sau la ce ai luat tu) si cea proasta e ca am luat 4 la romana.

| positivity a răspuns:

Oh, și eu mă simțeam prost că am luat 3 la chimie! Frate, ești în clasa a VII-a, ar trebui să înveți!
Eu am o scuză, am în clasă cei mai mari tocilari din oraș, și în plus de asta nu înțeleg deloc chimia! Dar frate, eu sunt în clasa a IX-a, la mate-info chiar!
Tu ce scuză ai?