| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Descrieti ce-a mai palpitanta calatorie pe care ati facut-o happy

3 răspunsuri:
| killforfun19 a răspuns:

Cand am fost intr-o excursie pe un munte si nimeni nu stia drumul,cand am ajuns in varf a inceput sa ploaie si sa fulgere,iar aproape toti baieti plangeau (un ca are camera, unu tableta, unu nu stiu ce.)iar fetele erau in sir indian si se tineau una de alta sa le fie mai cal si radeau de baieti!

| stefannn a răspuns:

Cel mai tare trip? laughing

| Sἶrenἶa a răspuns:

Oh...d'oh laughing
In vara in 2010 am mers intr-o tabara de o saptamana cu prietena mea cea mai buna si cu altii de la biserica ei (ea e penticostala), la munte. Intr-una din zile, ne-am pornit toti sa urcam pe muntele Rarau. Da` vremea era aiurea de tot: plouase, deci era mult noroi care ne cam impiedica sa urcam. A trebuit sa traversam si un ditamai izvorul (numa` eu am alunecat pe piatra pe care trebuia sa calcam ca sa trecem mai departe, si am cazut in izvor). Am mai mers vreo cateva ore, si cand am ajuns la capatul padurii, se auzeau niste caini de zici ca erau lupi...erau ciobanesti. Am incercat toti sa ocolim bucata aia unde erau cainii; si am reusit. Mai trecusera ceva timp, si o parte din grupul nostru nu mai putea urca mai departe, asa ca s-au hotarat sa se intoarca; celalta parte, care a continuat drumul ( printre care si eu :-D ), a ajuns pe varful Raraului. Se pornise o furtuna ...ploaie+tunete+fulgere+vant, dar noroc ca am gasit o pensiune acolo, unde am putut sa ne adapostim pe timpul asta. (tot in fata pesiunii am stat laughing era un acoperis sub care puteam sta). Cea mai mare parte din noi era ingrijorata pentru grupul care hotarasera sa se intoarca. In fine, Ploaia se mai domola si noi am inceput sa coboram de pe munte; bine-nteles ca noroiul de inainte se facuse si mai si. Trebea sa avem mai multa grija ca eram la coborare. Intr-un final am ajuns unde eram cazati, dar ceilalti s-au ratacit pe undeva pe munte. ( In tabara asta, erau adulti de la biserica asta + multi copii.) Dupa ceva (mult) timp de asteptat, cineva a anuntat salvamontistii, iar acestia s-au dus si i-au salvat. Erau toti speriati laughing. Cazu` asta stiu ca a aparut si la stiri thinking

The end. big grin