| Dienuk98 a întrebat:

Buna! Eu am aproape 14 ani si peste 3 zile la scoala la mine se face o petrecere de halloween iar eu inca nu stiu in ce sa ma imbrac. Va rog sa imi dati cat mai multe idei de costumatii cu tot cu machiaj cat mai usor de facut dar sa fie si destul de reusite.
Voi da fundita la cele mai multe idei bune care chiar ma vor ajuta.

3 răspunsuri:
| l1feincolor a răspuns:

Buna,.:)
Nici eu nu prea stiu cum sa ma imbrac,.si m-am gandit la mai multe variante,:poti sa te imbraci intr-un costum de schelet, sau in vrajitoare si poti sa-ti facu o masca,.sau daca o stii pe Oueen of Hearts din Alice din tara minunilor,. http://www.clopotel.ro/......ts-77.html
Este super tare,.si usor de facut.
Sau,. poti sa iti faci parul in zig-zag FOARTE aspru si taios, de culoare visiniu cu suvite galbene si breton de smoala. La fata : lentile rosii cu gene false URIASE, sange fals pe la gura (ketchup). La corp : O bluza din solzi de calut de mare cu pene pe parti, iar in jos, o fusta gen lady gaga, neagra cu sclipici mov lila. La maini : pe cea stanga 8 bratari colorate, iar pe cea dreapta 3 inele aurite, si oja turcoaza. La picioare pantofi de 8cm inatltime asortati cu bluza ( dar fara pene ), si in ultimul rand, un papagal pe umar,.:)
Sper ca te-am ajutat,. Funda!? :). plzzz,,

| AnutzaDragutza13 a răspuns (pentru l1feincolor):

Eu vreau sa ma costumez in schelet. cum pot sa mi-l fac? pot sa iau dupa net poze, sa le decupez si dupa sa le pun pe haine negre urmand sa dau pe ele cu vopsea alba sau sprey alb? merge? laughing) mi-a dat cineva ideea asta. nu stiu. e bine daca dau cu sprey de masina laughing)) sau vopsea normala cu buretee laughing am si vazut ceva pe net de genu dar nu stiu ce vopsea era, am auzit si de vopsea pentru haine dar nu am de unde sa iau de aia.

| alexandrabucur30000 a răspuns:

Vrajitoare cu un fard de pleoape negru cu ruj cat mai inchis si o baghieta neagra,o matura[daca iti da voie], parul lasat pe spate[suvite negre care se pot face cu spreiu si dupa aia sa se spele, ondulat sau indreptat cu placa