| BeiiBiiiyoo a întrebat:

eu am bluetoothul activat de vreo saptamana si am doar un singur dispozitiv! am vazut la niste prieteni ca au mai multe dar nu le-au folosit niciodata. i-am intrebat de ce le apare lor asa si mie nu (eu am Alcatel ot-708) ei mi-au raspuns ca sunt ca niste senzori adica telefonul simte pe celelalte telefoane daca sunt activate! va rog ajutati-ma si spuneti-mi cum sa am si eu la fel ca ei
dau funditalove strucklove strucklove struck VA ROGG.

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Ai ceva setari de facut la tine, insa in primul rand trebuie sa dai comanda cautare sau "add new device" si asa va gasi tel ce sunt in jurul tau.Insa nu uita ca fiecare posesor de telef poate sa isi ascunda telefonul de altii, la fel si tu, este o comanda "hide my phones" sau ascunde pe rom.Aceasta permite ca sa tii tel cu bluetothul activ insa sa nu fie gasit de nimeni chiar la cautare.Alta comanda este "conected device" unde iti arata ce alte tel sau device ai tu conectate la telef. tau.
Mai ai o comanda in cre permiti telef. tau sa se conecteze in acelasi timp cu unul sau mai multe telef si in functie de asta vei putea folosi doar unul sau mai multe telef odata sa primesti, trimiti ce vrei tu intre voi etc.Succes