| Dominicana a întrebat:

Bună,eu in gemerală nu am avut deloc prietene vreo 2-3 maxim,cu ele ieseam stateam mereu pe afara etc. Dar una din ele sa mutay,cu una m-am certat grav,si alta nu poate iesi(nu prea mai pastrez legatura cu niciuna)Cunostiințe prea multe nu am și așa doar ca acum fiind la liceu îi vad pe toți cu foarte multi prieteni care ies mereu pe afara și chestii de genu, desi am avut putine prietene ieșeam aproape zilnic iar acum nu prea mai sunt obisnuita să nu ies.Dar de cand a început liceul simt că nu ma pot acomoda chiar daca vorbesc cu cativa colegi simt ca nimeni nu vrea sa iasa cu mine, nu cunosc pe nmn din tot liceul și aș vrea să știu cum îmi pot face prieteni noi...(urasc sa stau in casa toata ziua de la ora 14:00 -15:00 pana la 22:00 stau pe telefon, pur si simplu altceva nu am de facut, idei sau ceva?)

1 răspuns:
| Andreipho a răspuns:

Atunci, bucurate de viata ta, sa inveti ceva special despre viata, ce inseamna viata, ce inseamna sa nu deranjezi, sa respecti, sunt multe lucruri astea. Si trebuie sa te controlezi nervii, emotii, etc etc.
Sfatul meu, lasa colegii in pace, nu mai deranja si lasa sa se bucura si sa fie sanatosi.
Asculta muzica mix: Ambient, alone, peaceful, sunt multe muzica de relaxare,
Continua sa mergi mai departe si viata merge inainte!