| kapetanos25 a întrebat:

eu joc CityVille pe facebook si nu stiu cum sa fac sa maresc populatia, adica eu am in total 240 si mi-am luat case ca sa ummplu aceste 240 de locuri dar nu stiu cum sa fac mai multe.

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Trebuie sa iti iei si primarie,spital, posta, etc.intri la build, la „comunity buildings" si iei o cladire care iti permite sa ai mai multi locuitori.happy

1 răspuns:
| Oana0990 a răspuns:

Pai este extre de simplu trebuie sa contruiesti mai multe cladiri de la community happy adica muzee, banci, spitale sectii de politie tot ce tine de comunitate. apesi pe build alegi community si dupa aia ia ce doresti de acolo. Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu :*winking