| ashley26pink a întrebat:

Eu stau cam prost la capitolul "dans" si de aceea ma gandeam ca poate, dansand pe niste coregrafii cat de cat dificile si care sa iti dezvolte miscarile de dans, poti prinde cate ceva. Nu as dori lectii de dans cu un profesor, ci sa invat singura cateva dansuri din filme etc de pe youtube. Credeti ca ar ajuta la dezvoltarea acelei "flexibilitati" a corpului?

2 răspunsuri:
| anutza6117 a răspuns:

Nu cred, doar un profesor te poate invata.eu fac dans cu un profesor si e super

| Youkillme a răspuns:

In dans un lucru important este sa simti ritmul, puneti in functiune urechea interioara si lasate dusa de valul muzicii corpul tau se va misca singur fara ca sa observi asta, la flexibilitate e mai sa lucrezi facind gimnastica in fiecare dimineata macar si in cursul zilei mai multa miscare!