| Salluty a întrebat:

Bună fetele! :*
Aș vrea și eu un corp frummos dar nu prea am timp sa practic un sport. Vreau și să mă mențin sănătoasă și în formă dar aș vrea și niste picioare subțiri și frumoase. Nu vreau muschi sau alte prostii de astea.
Vreau să va rog sa-mi recomandți niște exerciții fizice utile. Am încercat să ies să alerg prin oraș în fiecare seară dar oașul e cu totul poluat și mai rău îmi face. Așa că am început să sar coarda o ora pe zi dar nu știu dacă ajută.
Aștept sfaturile voastre.
Mulțumesc
FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| 01rukia01 a răspuns:

Pai cu coarda e foarte bine dar mai fa si genofexiuni, abdomene, flotari exercitii simple din astea
fa si miscare de voie incearca sa nu te stresezi, adica mai joaca un fotbal un volei un ceva si incet incet ai sa vezi rezultate
dar de mancar mananca ce vrei ca daca faci sport ar trebui sa te doara fix in c*r ce mananci deci nu te infometa ca-ti face si mai rau

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
În primul rând este important să ai un regim alimentar mult mai sănătos.
Trebuie să eviţi prăjelile, dulciurile şi băuturile carbogazoase.
Mănâncă dimineaţa un iaurt, o banană sau un ceai cu o felie de pâine prăjită.
La amiază mănâncă grătar de pui, sau salată, cu puţin ulei.
Pe la 16.00 mănâncă un fruct sau altceva dar să fie uşor.
Dupa ora 18.00 încearcă să nu mai mănânci deloc.
Dacă îţi va fi foame, fă-ţi un ceai cu puţin zahăr sau bea apă.
3-4 zile îţi va fi mai greu până te obişnuieşti, apoi nu vei mai avea probleme.
De asemenea, trebuie să bei cât mai multe lichide, minim 2 litri.
Un alt lucru care te-ar putea ajuta este sala. Dacă ai posibilitatea şi timpul necesar să te înscrii ar fi perfect.
Fă mişcare zilnic minim 30 de minute. Nu contează dacă mergi pe jos, dacă joci volei, baschet, dacă mergi cu bicicleta sau rolele, important e să fii activă.
Profită de acest sezon, dacă respecţi ce ţi-am recomandat vei slăbi foarte uşor. Vara e perioada indicată pentru diete.
Multă baftă.
Pa-pa.

| Mable009 a răspuns:

Pai in primul rand daca vrei sa slabesti si sa renunti la grasimi si vrei sa arati sa te placa toti baietii asculta aici:
pai prima oara incepem cu mancarea:
mic dejun:un iaurt simplu fara fructe sau coloranti din astia ori cateva felii de legume (fierte sau creude cum iti place) un fruct (orice infara de banana cred ca are multa clucoza sau nu stiu laughing)
ok
pranz: o supa sau o ciorba de orice fel, o portie de pui, peste sau vita la gratar
seara nu manca mai tarziu de ora 18-19 seara!
o salata verde ardei gras morcov ras ( este foarte buna) cu putin ulei de masline si otet balsamic
gustari: un fruct ori niste biscuiti digestivi, migdale)
desigur acum daca tie pofta foarte mare si nu te poti abtine faci cateva exceptii si mai mananci cate-o omleta dar atentie nu des
bun
miscare: pai daca cumva in orasul tau este un stadion du-te acolo si alearga 5 ture sa vezi apoi ce aer curat ai
sau du-te la sala cand ai timp
sa slabesti pentru mine a fost super usor si am 11 ani da razi de mine acum
am slabit ca n-am mancat dar putin daca imi puneai o portie de fasole nu mancam toata farfuria si asa mancand mai putin slabeam cate un 1 kg...deci na si eu nu prea is cu sportu laughing
si pentru slabit sau asa poti sa iei colon help este foarte bun! nu l-am folosit dar matusa mea da si a zis ca este foarte bun pentru colon
si este buna coarda si mereu cand te duci la culcare fa putina gimnastica si dimineata si seara
alearga mult si chiar daca orasele sunt poluate asta nu este atat de grav alearga!
si picoru frumos il face alergatul asa ca alearga! si nu manca prostii ca o sa ai buturugi in loc de picoare laughing
infine multa bafta la picoare laughing

| Salluty explică:

Eu nu sunt grasa laughing
Am greutatea potrivită pentru vîrsta mea. deci nu intră în discuție curele de slăbire sau mai stiu eu ce. De mâncat mânanc foarte rar cipsuri si nu prea beau sucuri.
Și nu am 36 de ani ca să încep cu colon-help.
eu caut exerciții fizice ca să mă mențin în formă. Deci să nu aud de foame și prostii laughing

| Mable009 a răspuns (pentru Salluty):

Sa fiu sincera spui foarte putine informatii eu m-am gandit ca poate esti grasana ca o batoza na si ma gandeam ca vrei sa slabesti si in al 2 lea rand colon help nu este doar pentru oamenii de 36 de ani fa! Si fete de 18 ani I folosesc...mai ales daca faci sport si manci ca sparta nu o sa ai picoare ci buturugi dar lasa -.-

| Salluty explică (pentru Mable009):

Se vede ca ai 11-12 ani...

| nica00000 a răspuns:

Salut, de cateva luni fac si eu un set de exercitii si m-au ajutat plu abdomen: nivelu 1 http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474&list=PLE0D0B9545520EBC5&index=8 peste un timp poti trece la nivelul 2 http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU&list=PLE0D0B9545520EBC5 si nivelu 3 http://www.youtube.com/watch?v=6fN4IP30bnk&list=PLE0D0B9545520EBC5, pentru partea posterioara http://www.youtube.com/watch?v=mLiHXd_8YoY&list=PLE0D0B9545520EBC5, mai sunt multe videouri pe youtube, imi plac asa gen de exercitii si ca sa ai un rezultat mai eficient nu manca fast food, chipsuri, ...credema acesta e cel mai rau lucru pe care il poti face, sper ca te-am ajutat!

| Salluty explică (pentru nica00000):

Scuze dar cred ca o să fac niște muschi de bărbătoi cu exercițiile alea
Vreau sa-mi păstrez feminitatea laughing