| Giulia_8295 a întrebat:

Fetelor, voi cand va indreptati cu placa folositi ceva anume? ( crema, spray ) Mie nu`mi sta parul' drept mult timp dupa ce l`am indreptat. Am auzit ceva de o crema de par pentru asa ceva, da' nu sunt sigura. Voua cum va sta parul' drept, ce folositi? :-s

Răspuns Câştigător
| Loly a răspuns:

Nici mie nu imi sta parul drept perfect mai mult de 1 ora. Daca e putina umezeala afara degeaba ma indrept ca se face cum era la inceput. Dupa ce te indrepti te poti da cu putin fixativ.Va rezista mai mult dar intr-un final va ceda si se va face cum era inainte. Exista o crema, asa intr-o cutie albastra dar nu mai stiu cum se numeste.Trebuie sa te dai cu ea dupa ce te speli pe cap pe parul ud.Iar dupa ce se usuca parul sa te indrepti.Nu mai stiu cum se cheama dar sunt sigura ca daca te duci intr-un magazin din asta cu cosmetice o gasesti.Sau intreaba la farmacie poate au ei desi nu cred ca o vei gasi in farmacii.In orice caz.incearca.Sau daca nu mai am o solutie pentru tine.Decat sa te chinui in fiecare zi cu placa du-te la un coafor si spune-le sa te faca permanent drept.Te vor da cu o solutie pe par si dupa te vor indrepta.Parul va sta asa drept cam 3 luni dar va fi un drept perfect.Costa in jur de 30-40 lei.Eu zic ca e mult mai bine decat sa te indrepti cu placa toata ziua.

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Nu ştiu dacă e recomandat să'ţi aplici vreo cremă pe păr înainte să'l întinzi cu placa sau vreun spray. Am înţeles de la o prietenă că există un balsam pe care'l poţi aplica după ce faci baie la cap, care să mai îndrepte părul. Ai putea încerca şi tu asta, mai ales că în jur de 3, 4 zile nu vei mai fii chiar atât de creaţă. Desigur că tot va trebuii să foloseşti placa, dar nu ca înainte.
Baftă!

| Xlove64 a răspuns:

Eu nu folo nimic pecial cand ma indrept cu placa
Dar in ultimul timp am inceput sa mai renunt lla placa si fol feon-ul si o perie d`aia de sarma
Si ma indrept cu alea.si la mine se indreapta mult mai bine si parul sta mai frumos
Incearca si tu

| Alinutaaaalina a răspuns:

Putin fixativhappy

| Emiily a răspuns:

Poi dupa ce te dai cu placa ai putea folosi fixatip poate iti va sta mai mult timp...nici mie nu imi sta mult intins...

| XoXo_5083 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel...Trebuie sa cumperi o crema speciala cu care sa te dai pe par inainte sa te indrepti si iti va sta parul mult mai dreptwinking