| Erika11 a întrebat:

Imi puteti spune cum pot face un detector de metale cat mai simplu... cu lucruri de acasa.

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Uite aici
http://www.youtube.com/watch?v=nyXQbcEnUzE

cu placere:)

4 răspunsuri:
| VladPetcu a răspuns:

Cu lucruri din casa este foarte simplu.
Sunt 3 pasi simplii.
1. Iei bani din casa.
2.Te duci si cumperi unul.
3. Te bucuri de el laughinglaughingrolling on the floor
E cu lucruri din casarolling on the floorrolling on the floorlaughing
Toate cele bune,
Vlad.

| DeNy012 a răspuns:

Poti pune o coada de matura unde se pune la sfarsit un lemn nu foarte mare cum vrei unul rotund patrat oval etc... iar sub el pui niste magneti foarte puternici el va atrage tot felul te metale. Sper ca a fost de folos raspunsul meu.

| SuciuFlo a răspuns:

E greu de facut sincer am 16 ani si nu ma prea pricep dar cred ca ai nevoie de un fel de emitator...iar daca locul care il scanzezi are fier ar trebui sa iti faca "pip piurolling on the floor" pentru ca semnalele ricoseaza inapoi e ca si la antena parabolica, care comunica cu o statie de emisie...sau ca la liliecihappy Funda?happy

| MalleusMaleficarum a răspuns:

...Tu chiar ai crezut că vei primi nişte răspunsuri competente?