| cheryybloosomm a întrebat:

In prima zi de scoala adica pe 12 septembrie facem ore sau ce facem?
Multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Vă veţi întâlni toţi elevii undeva în curtea şcolii / liceului, directorul va spune câteva cuvinte şi le va spune "bun-venit" noilor elevi / liceeni. Apoi, alături de învăţătoare / dirigintă / diriginte veţi merge în sala de clasă, vă va spune regulile, vă va da orarul, veţi primi manualele etc. timp de vreo oră jumate - două ore. Numai bine!

13 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Nuuu.

| Didi908 a răspuns:

Autnki iti cunosti sau iti revezi prietenii in curtea scolii iti vei vede invatatoarea/diriga vei erge in lcasa veti mai discuta si iti va da orarul! FunditsA?

| Teresa a răspuns:

Primim manualele si ne da drumu la terase

| Michaela89 a răspuns:

Cum sa facem ore? Nici măcar cărțile nu ni le dau[cel puțin noua (nu ni le-au dat la sfarsitul scolii)].Nu, de marti face ore(13 septembrie.Luni(12 septembrie) ne da orarul.(Debinde-asta doar daca esti in clasele 5-8 ca mine).

| andreeaemmma a răspuns:

Nu!

E prima zi de scoala.nu avem orar
De obicei se dau cartile in prima zi

| sasljllaf a răspuns:

Va da noile manuale, discutati despre ce va fi in noul an deci in concluzie nu veti face ore.

| Ciuuf a răspuns:

Nu facem ore doar ne da cartile si...cred ca atat

| Bomfaier a răspuns:

Nu. va imparte manualele, va turuie regulamentul scolii si cam atat.

| Chrisstine a răspuns:

Nu facem.ne da cartile si probabil oraru` de a doua zi! fundita?:X

| kkkmakafull a răspuns:

Nu, vi se preda orarul si va aseaza in banci:*succes la scoala!

| AllexandreNori a răspuns:

Nu. de obicei nu se fac ore. ad asa stiu eu ca eu trec a5a si pana acu nu am facut ore in prima zi. doar cunoastem profesorii si ei ne impatr manualele si ne zic ce trebuie sa avem la noi

| Cosmycosmy a răspuns:

Nu facem, mergem in vizitalaughing

| mihaela08 a răspuns:

Nu cred depinde in ce clasa esti daca acum treci pe a5 nu doar cunoasteti profi asa e si la liceu