| alexpr2000 a întrebat:

La scoala am o problema
nu stiu de ce is asa sensibil da ma doare fff tare cand da cineva in mine(copii prosti)Si o fata ma bate c anam curaju nu stiu ce sa fac plsss! funda 1000 funde +vot

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Stai cu colegii cu care te intelegi, nu-i privi cu teama pe fata si colegii care se iau de tine, confrunta-i intr-un mod neutru, uitete in ochii lor, esti in siguranta, esti mult mai puternic decat iti imaginezi, puterea nu inseamna forta fizica, "cea mai mare putere necesita cea mai fina atingere"

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cred ca adevarata problema e la tine si apoi la colegi tai! Fi si tu mai intepat,nu mai fi asa moale, de aia se ia toti de tine. Daca sti ca nu poti rezolva problema, vorbeste cu parinti si explica-le prin ce treci la scoala.Se va gasi o solutie si in cazul tau, sa speram amiabilahappy

| ionut236 a răspuns:

Asta e scoala in ziua de azi daca nu iti bati joc de cineva nu esti cool, pacat nu stiu ce sa iti zic daca nu iti sta in fire sa sa fii dur si nu ai curaj mare lucru nu poti face nu inveti peste noapte sa fii dur si nu merge nici cu cursuri de karete sau box stai linistit, ai avea 2 variante ori stai cat mai retras de fiecare data cand iesi in pauza ori vezi care e mai jmecheras in clasa si incearca (prin al ajuta cu temele sau mai cu o sticla de suc ) sa ii intrii pe sub piele poate obtii protectie.
bine ar mai fi si varianta sa anunti parintii sau un profesor da nu faci nimic alceva decat sa te faci de ras

| alexpr2000 explică (pentru ionut236):

Nu ma, Nu dau din astea pentru protectie

| xDani3lx a răspuns:

Dupa avatar se pare ca joci metin. Metin cand joci trebuie sa stai cu orele si da dependenta. Incearca sa faci un sport si la scoala sa impui autoritate, iar ``acei prosti `` nu se vor mai lega de tine.

| mecatroza a răspuns:

Incep sa inteleg de ce esti asa ...Prima data cand am vazut intrebarea ta credeam altceva, dar acum cred ca problema ta este timpul prea mult petrecut in fata PC-ului jucandute METIN. Lasa-te de jocurile alea stupide si incepe sa socializezi mai mult!

| laksnde a răspuns:

A e o problema de sensibilate tu ar trebui sa fii mai curajos cum ar fi cand da cineva in tine sa ii dai si tu dar nu tare fiindca te-ar putea spune doamnei invatatoare! sper ca te-am ajutat