| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi despre cum as putea sa imi fac prieteni noi? Am 33 de ani, locuiesc in Bucuresti. Poate cunoasteti un support grup online sau in Bucuresti? Am o perioada mai grea si as vrea doar sa am poate niste fete cu care sa ies la o cafea, shopping etc. Multumesc mult

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Înscrie-te într-un program de voluntariat. (Ex: www.adra.ro )

| Yuoia a răspuns:

Prietenii se fac in realitate, nu online.
E duminica, vremea e frumoasa. Iesi afara intr-un parc, stai de vorba cu oamenii si vei gasi prieteni.

| Andra360 a răspuns (pentru Yuoia):

Buna ideea. Dar nu e chiar asa. Nu ma pot plimba prin parc zambind aiurea la oameni. Nici nu mai avem 6 ani cand spuneam: Buna! Eu sunt Sonia. Vrei sa fim prieteni?! O sa sune cineva la politie

| Yuoia a răspuns (pentru Andra360):

Daca nu stii cum sa procedezi, stai in casa. Chiar si cu o patura pe cap. Si nu mai intra nici aici. Poate se sesizeaza politia.

| Andra360 a răspuns (pentru Yuoia):

Serios? Adica oricine nu stie cum sa abordeze oameni pe strada sa stea in casa cu patura in cap? Si ce treaba are politia? Ce cauti aici? Comunitatea se numeste Toti pentru unul si pe tine nu te-a obligat bimeni sa raspunzi

| mont a răspuns:

Vezi grupuri pe net in care sa ai pasiuni comune cu membrii. Pe site-urile de dating greu spre imposibil sa îți faci prieteni.