| Cristinutzaa18 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva va rog? Unde pot gasi un magazin de reparatii in Baia Mare de telefoane? de exemplu:unui coleg i-a intrat apa in telefon... unde sa mearga cu el ca sa ii scoata apa? Se mai poate scoate nu?
Multumesc mult de ajutor!
Pa-pa

3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Problema e alta: telefonul e un dispozitiv electronic. Dispozitivele electronice si apa nu se impaca prea bine, existand sanse foarte mari sa provoace scurtcircuite sau supratensiuni, ambele ducand la defectarea dispozitivului.

Explicat mai simplu, poate sa-si ia altul.

| GenetiX a răspuns:

Daca in urmatoarea clipa telefon-ului i s-a scos bateria si nu a mai fost pusa pana in clipa de fata, se merita scoaterea apei din telefon. In caz contrar e o loterie. Oricum telefon-ul va oxida mai devreme sau mai tarziu, deja telefon-ul este declarat decedat. Chiar daca i se face reanimare. Singura sansa a lui este scufundarea fara carcasa si fara Display in Alcool Izopropilic. Practic doar cablajul. Aplicarea unui strat de G-20 superficial. Pe urma remontarea lui. Ma indoiesc ca veti gasi pe cineva foarte la zi cu ce spuneam asa la colt de strada.

| Ravenborn a răspuns:

Scz cristy dar cum spun si ei cred ca nu il mai poti repara...sadSrry...