| YumiSukinanda a întrebat:

mereu colegii mei si colegele ies cu bicicletele pe la 11-10 de chiar 12 si eu n-am voie s aies niciodata peste 9. crying adica imi e o ciudaa! toti cred ca ma barfhesccrying as vrea s apot face ceva sa am voie... oricee! mersi anticipatt; xx FUNDAA! urgent ca maine iesim pana la cordunlove struck asa cred..cda eu n-am voie deci... orice fac sa ma las eparintii! fundsaa! URGENTTsad

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil vei ajunge sa le multumesti parintilor tai ca ti-au pus astfel de interdictii cand vei mai creste. Pentru ca atunci vei vedea cat de decazute au ajuns prietenele si prietenii tai care aveau voie sa faca tot ce vor.
Am vazut si in cercul meu de prieteni asa cazuri. Una chiar a ramas insarcinata si a trebuit sa se marite repede (bine ca a luat-o ala), si asta din cauza ca avea voie sa faca orice.
Astea is faze ale varstei, insa daca vei gasi ceva mai interesant de facut decat sa freci menta noaptea cu gasca, vei vedea ca timpul pierdut cu ei chiar va parea fara rost. Sper sa intelegi punctul meu de vedere. Daca nu acum, cat mai curand, dar nu prea tarziu...

| fabilescu a răspuns:

Stai un pic de vb cu parintii tai. spune-le ca ai crescut, ca esti in vacanta si ca ai si tu dreptul sa te relaxezi

| MeeJenn a răspuns:

Pai arata-le ca pot avea incredere in tine si ca te pot lasa sa iesi din casa si mai tarziu de 9. Cat despre prietenii tai... nu cred ca te-ar barfi. CAteva comentarii rautacioase, toata lumea are parte de ele, dar in orice caz, nu cred ca e atat de rau pe cat iti inchipui tu. Si pana la urma daca ar face asta ti-ar dovedii ca nu-ti sunt prieteni. In ceea ce-i priveste pe ai tai, ajuta-i la treburile casei, comportate "frumos" (cred ca intelegi ce vreau sa spun) si da-le mai multa atentie ca niciodata. Arata-le ca iti pasa si de ei nu doar de tine si de prietenii tai! Sper sa-ti fi fost de ajutor.

| eu12345 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si explica-le. spune si tu ca e vara si ca o sa ai grija etc si ii rogi sa te lase mai multlaughing apoi vorbeste cu prietenii tai sa mergeti de pe la 7 jumate 8 ca si atunci e racoare afara si sa apuci sa stai si tu macar 2 ore. am fost in acceasi situatie ca tine ca la mine in oras a fost un festival de bere si pe mine ma lasa doar pana la 10 jumate maxim si restul stateau pana la 12 straight face