| anonim_4396 a întrebat:

mi-am pus unghii false si la vreo 2 unghii ma cam doare fiindca unghia falsa a fost prea mare pentru unghia mea.la inceput am avut senzatia la toate degetele ca ma arde.simteam oca o presiune asa.asta numai cand fac ceva cu ele.cand stau linistita nu mai am nimic. e in regula? a mi le-am pus cu superglue...nu e prima oara.

Răspuns Câştigător
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

OF! Si totusi nu e mai bine sa le lasi pe ale tale sa creasca? Daca poti sa induri, fa-o.Probabil este de la lipiciul acela.happy si poate ai apasat mult prea tare cand ai vrut sa le presezi de unghia ta. Funda?:*

| dydy8191 a răspuns (pentru cHoCollaTeFllory):

Da am apasat tare de aia simt presiunea ceea in continuare? deci nu trebuie sa mi fc griji?

| cHoCollaTeFllory a răspuns (pentru dydy8191):

Griji? deloc. nu ti se intampla nimic. Ai presat/apasat prea tare, atathappy

| dydy8191 a răspuns (pentru cHoCollaTeFllory):

Da.ma speriasem fiindca ma gandeam ca e din cauza super glue-lui.si inca imi simt unghiile ferbinti.

6 răspunsuri:
| Izzy12 a răspuns:

Mai bine nu-ti mai pune unghii false afecteaza foarte mult unghia ta. Mai bine lasati proriile unghii sa creasca, am ausit ca unei fete iau pricat unghiile sale din cauza unghiilor false. Sper ca nu te-ai sup ca tiam spus ceam crezut si ceam ausit. Daca crezi ca merit Fundita te rog da-milove struck :d

| nefewap a răspuns:

Cea mai mare prostie.iti distrugi unghiile! exista lipici special pentru tipsuri (unghii false) ...costa 15 lei...de ce d-zeu ti le-ai pune cu super-glue?

| EndlessV a răspuns:

Eu spun, ca sa nu-ti mai pui, ai grija de unghiile tale, intretinele si o sa vezi, ca o sa fie frumoase si fara unghii false, bafta!