| eusicumine98 a întrebat:

Peste o saptamana este ziua mea de nastere si vreau sa o sarbatoaresc acasa cu prietenele mele. Problema este k prietenele din cartier cu mine nu se inteleg cu prietenele mele de la scoala. Si nu stiu ce sa fac ca sa iasa bine totul fara sa renunt la cineva. Dati'mi ideei cum sa impac pe toata lumea pentru ca eu chiar nu stiu. Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

Poate daca le-ai invita la ore diferite.thinking sau sa le rogi sa iti faca favoarea asta de ziua ta! Apropo,,, La multi ani!,, happy

| MeyCara a răspuns:

Deci: 1: Ori le chemi pe prietenele tale de la scoala fara sa le spui ca vor veni cele din cartier si invers...
2: Ori vei alege intre ele, dar asta va fi destul de urat, deci nu face asta...
Sau, le spui asa: ''Daca chiar imi sunteti prietene, atunci veti veni la ziua mea indiferent de situatie. Nu pot alege, toate imi sunteti prietene si nu vreau sa fac compromisuri, asa ca ganditi-va bine inainte sa-mi dati un raspuns! Sper ca te-am ajutat! Multa bafta si LA MULTI ANI! Papa!

| oanaght a răspuns:

Sarvatoresti de doua ori. O zi cu grupul de la scoala, A2a zi cu grupul din cartierhappy