| AnNaa67 a întrebat:

Buna!
Precum a zis Rebecca009, cand nu era internetul, nu se plictiseau oamenii, pana la urma tot au ce face, dar eu nu stiu ce sa fac. Imi spune cineva cum erau oamenii inainte? Va rog, fara luat la misto si fara istorie.Adica fara internet, ce faceau oamenii?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Cica ascultau stiri si melodii la radio, jucau carti, ascultau povesti de-ale bunicii, se duceau pe afara...

8 răspunsuri:
| TaviComplicat a răspuns:

Treaba, plimbare, activitati, sau ce poti sa-ti imaginezi tu.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Mergeau in padure, la plimbare
erau mai mult pe afara

| unknownn a răspuns:

Oamenii nu-si mai vedeau ochii de treaba inainte, aveau unde munci nu ca acum.

| AnNaa67 explică:

Hei, la mine bate vantul foarte tare, totul e plictisitor, televizorul la fel! ...Eu vreau ceva... Explicat pentru a primi cineva fundita. Ganditi-va la ce as putea sa fac in afara de origami si chestii de astea.

| adyta26 a răspuns:

Cand nu era internet oamenii citeau diferite carti sau se duceau la munca. Faceau curetenie, treburi in gospodarie si alte chesti. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pai inainte de internet, nu era nici atat de mare disperarea cu violurile, ganduri urate, copii isi vedeau mai mult de invatatura.
Mergeau la discoteca sau baluri (nu exista cluburi), la un suc, o prajitura, la dacia (cum se spunea inainte la cinema).
Si isi vedeau mai mult de treaba casnica, copii se jucau afara cu toti copii de toate varstele nu ca acum, se aleg care cu care.

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

O zi placuta! :)

| PierdutăInVise a răspuns:

Treaba, plimbare, multe altele. Poti face chiar multe lucruri.

| AnNaa67 explică:

Dragilor, intrebarea mea a fost ce sa fac si ce faceau ceilalti inainte, nu cum spuneti voi, cu cluburile, eu vreau sa vad cum faceau inainte ...Cum isi consumau timpul liber inainte si nu puteti gasi altceva in afara de in padure si pe afara?