anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Prietena mea cea mai buna, care mi-era si vecina, s-a mutat de aproximativ 2 luni putin mai departe de mine. De atunci nu mai vorbim asa des cum o faceam inainte si ceea ce am observat e ca ma cauta doar cand are nevoie de mine. Mai nou, are si iubit. Ma deranjeaza ca s-a distantat si si-a luat si figuri, pe deasupra. In plus, parca vrea sa ma faca sa ma simt prost ca eu nu am iubit...de exemplu, m-a intrebat unde fac Revelionul, special ca sa imi faca in ciuda ca ea il petrece impreuna cu iubitul si colegii ( doar pentru asta m-a bagat in seama).

Am incercat sa nu o bag eu prima in seama si se sinchisea abia dupa o saptamana, aproape 2 sa intrebe ce fac...

As vrea sa imi dati niste sfaturi, cum sa procedez astfel sa-si dea seama ca sunt suparata pe ea

Multumesc! happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu a vrut sa-ti faca in ciuda si ai inteles tu gresit, dar daca s-a schimbat asa de mult cel mai bine incerci sa o ignori. Poti sa fii directa si sa-i spui ce te deranjeaza, ca se comporta asa si asa si ii explici ce ii bine. Daca iti e prietena o sa te asculte si o sa ia in considerare ce ai de spus.Nu are rost sa continui o prietenie daca persoana cealalta este nesimtita, parerea mea happy, toate cele bune.