| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna Ioana, zice ca este geloasa pe celelalte prietene ale mele. Ce sa fac? Ma enerveaza chestia asta....acum suntem certate. Sa ma impac cu ea sau nu? Funda si vot!

Răspuns Câştigător
| AnnaAnnne a răspuns:

Prietena ta Ioana nu.ti e prietena chiar buna daca nu te lasa sa.ti faci alti prieteni.Totusi ea nu vrea sa te piarda ii e frica ca cineva ii va lua locul de cea mai buna prietena, poate atunci cand stai cu celelate fara sa.ti dai seama o excluzi si n.o mai bagi in seama cred ca asta o supars. Apropo cea mai buna prietena nu te tine ca pe un catelus in lesa si se foloseste de tine, te plimba doar pe unde are ea chef, Ioana nu iti e cea mai buna prietena daca se poarta asa cu tine. Tu decizi daca merita sa pastrezi prietenia cu ea, cauta in adancul sufletului si vei gasi raspunsulhappy

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E gelosa poate pentru ca nu iti petreci timpul suficient de mult cu ea ca si cu celelalte prietene, vorbeste cu ea pe tema asta si impaca-te cu ea[o prietenie nu se cladeste asa usor in ziua de azi

| nicko a răspuns:

E de apreciat la ea faptul ca ti-a zis asta si nu a facut-o pe-a suparata fara sa stii de ce.Gandeste-te ca poate si tu te-ai simti prost sa fii in locul ei. Poate ai marginalizat-o cumva. Vorbeste cu ea si incearca sa o incluzi si pe ea in grupul celorlalte fete sau macar ofera-i si ei o bucatica din timpul tau liber petrecandu-l numai cu ea.Prietenii nu se gasesc usor, ai grija cui ii intorci spatele! Bafta! :*

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Fetele in principal sunt geloase unele pe altele ( chiar daca nu o zic in fata si tu esti fata si stii asta ca atunci cand o fata face mai mult ca tine, sau este altfel esti un pic geloasa pe aceea). In primul rand faptul ca te-ai adresat cu prietena ta inseamna faptul ca relatia nu s-a schimbat.
A avut curat ca ti-a spus si asta este de apreciat. In primul rand prietenii nu ii judecam ci ii intelegem, prietenii se pierd datorita lipsei de comunicare. Deci bravo ei pentru ce a facut si tu nu ai avut o reactie pregtita ( te-a surprins ) si de asta v-ati certat.
Daca iti este prietena spune-i asta, invit-o pe la tine si stabileste relatia cu ea, spune-i ce simti si tu despre ea si mai ales ce anume va face prieteni.
Fiecare prieten are ceva special si sunt in inimile noastra, chiar daca este geloasa pe ceva anume ii poti explica ca o apreciezi pentru cine si ce reprezinta pentru tine.
A gresi e omeneste, a ierta este miracol happy Pastreaza-ti prietenii

| diavolitadulce a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa va impacati. posibil ea se simte neglijata fata de tine. te vede ca fiind persoana in care poata avea cea mai mare incredere. ar trebui sa te gandesti mai bine, pentru ca ea este o prietena adevarata

| thefighter1 a răspuns:

Sunteti cumva impreuna?!

| DanutzzaMaria99 explică (pentru thefighter1):

Suntem cele mai bune prietene...mie imi plac baietii raised eyebrows

| DanScutaru a răspuns:

Poate e lisby si este geloasa pe celelalte fete nu? Asta e o prostie copilareasca ea nu trebuie sa creada ca tu ai voie sa prietenesti doar cu ea si daca vede ca mai ai alti prieteni repede sa se supere, deci daca ea e asa de prostuta nu te mai impaca cu ea, las-o sa creasca si sa-si deie seama ca nu poti izola un prieten de lumea inconjuratoare si ca e normal sa ai mai multi prieteni, important e sa nu-i ignori pe cei ce tin la tine... Succes

| gabryelm3 a răspuns:

Probabil o sa trebuiasca sa alegi intre ea si celelalte prietene, mult succes in ce faci, oricum tu esti cea care le stie caracterul deci ai trebui sa stii cine merita sa-ti fie prietene in continuare.

| Deea8D a răspuns:

Pai da trebuie sa te impaci cu ea..si incerca sa o imprietenesti si pe ea cu celelnate prietene ale tale ..sa fiti toate prietene.

| DanutzzaMaria99 explică (pentru Deea8D):

Nu putem fi toate prietene pentru ca ea si celelalte sunt certate.dar Ioana nu intelege ca vreau sa am si alti prieteni..nu numai ea...nu pot sa u vorbeesc cu celelalte fete pentru ca ea e geloasa straight face

| Reiira a răspuns:

E normal sa fie geloasa pe ele, pentru ca tu ori o neglijezi, ori ii este frica sa nu ii fie furata prietena.E destul de imatur ca te-ai certat cu ea dintr-un motiv atat de banal.Eu zic sa te inpaci cu ea pana nu o sa se razgandeasca ea.Eu daca eram in locul ei nu ma mai inpacam cu tine.O data ma supar pe cineva nu de 10 ori.