| aleee07 a întrebat:

Probabil ati auzit de serialul "The vampire diaries". Mi-a spus o prietena ca serialul este facut dupa o carte.Stie cineva cum se numeste cartea respectiva? [ multumesc.:*

Răspuns Câştigător
| BonnieSweet a răspuns:

La ei "The vampire diaries", la noi "Jurnalele vampirilor". Sunt 7 carti daca nu ma insel [ Trezirea, Lupta, Furia, Reuniunea,
Intoarcerea: Caderea noptii, Intoarcerea: Suflete-Umbra, Intoarcerea: Miez de noapte ] Ultimele 3 au actori serialului pe coperta.

4 răspunsuri:
| AlexiaClaudia a răspuns:

Adevarat iar cartea are acelasi nume:The Vampire Diaries http://en.wikipedia.org/wiki/The_Vampire_Diaries_%28novel_series%29

| GoodGuyDorel a răspuns:

Se numeste The Vampire Diaries. Seria originala de carti era compusa din The Awakening, The Struggle, The Fury, Dark Reunion(1991). Au mai aparut cateva carti prin 2007, cred, dar n-are legatura cu serialul.

| Nian a răspuns:

Buna.Sunt mai multe. Cartiile originale dupa care s-a facut serialul se numesc :Jurnalele Vampirilor : 1.Trezirea, 2.Lupta, 3. Furia, 4.Reuniunea 5.Intorcerea:Caderea noptii a 6 inca nu a aparut.

| Camy_7551 a răspuns:

Jurnalele Vampirilor de L.J.Smith