| 240596 a întrebat:

Problema mea este cea cu unghiile. Unghiile mele sunt mici si uratecrying...adica atunci cand le tai mici nu arata eloc bine si dk vreau sa le las mari nu rezista multsad... ce forma sa le dau? si ce sa folosec pentru intarirea lor? si inca ceva:pentru maini fine si frumoase ce pot facebatting eyelashes//am folosit tot felul de creme dar degeaba.mentionez ca am pielea ft uscata.big grin

5 răspunsuri:
| Sabwy a răspuns:

Si eu am avut pielea uscata, dar la mine a revenit in timp (cam cateva zile) dar du-te la un dermatolog, s-ar putea sa te ajute.

| Elena97M a răspuns:

Nu ai mentionat varsta. Am o prietena care cand le taie le are mai lungi in parti decat in lungime, si ei i se rup foarte repede. Dar ea are lipsa de calciu, poate si tu. De obicei la femeile mai mari nu li se rup unghiile.
Posibil ai lipsa de calciu, iar daca nu e asta poate fi din cauza apei? Eu dupa ce spal mai mult timp vase unghiile se inmoaie si mi se rup. Nu prea stau mult cu mainile in apa de acum

Pa'pa. :d

Răspuns utilizator avertizat
| Rrrretarded a răspuns:

Forma de poneei :Xlaughing

| parampam a răspuns:

Pai ar trebui sa iti faci mai intai niste analize sa vezi dca nu cumva ai lipsa de calciu. Si din aceasta cauza s-ar putea sa ti se rupa usor. Apoi, daca nu ai nimic, du-te la farmacie si intreaba de vreun tratament ceva.Pentru unghii mai este bun uleiul de masline caldut, zeama de lamaie.Pentru pielea uscata, aplica de fiecare data dupa ce te speli pe maini o crema hidratanta.Succes!