| Almássy a întrebat:

Buna
sa zic asa direct: sa imi iau un laptop sau o tableta?
``Care este mai ieftin/a?
daca se strica tableta cum o repar(nu cred ca ii pot face windowsul)
p.s vreau sa il/o folosesc sa vad filme etc,pe youtube,sa citesc bloguri, sa intru pe TPU de ex[pe tableta pot intra pe TPU?].

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notebook,bateria are autonomie mai mare,scrii mai usor,pentru ca are tastatura,suporta mai multe aplicatii, poti sa folosesti internet si de pe cablu, are suport pentru cartela sim, pentru cartela de memorie, eu am avut tableta si stiu despre ce vorbesc.

| raresbarbier a răspuns:

Eu zic sa iti iei o tableta GO CLEVER pentru ca e super buna, poti descarca aplicatii si jocuri si etc.Are wifi si poti intra pe yotube TPU facebook si etc.dar trebuie sa ai wireless ca sa te poti conecta.dar dupa ce i-ai dat sa se conecteze trebuie sa astepti cam o jumate de ora petru a se conecta.cu tableta poti face poze, poti filma.

| iiRadu a răspuns:

Tableta (e mai ieftina si mai favorizabila) in ochi persoanelor...
ti-as sugera tableta am si eu si ini nici un caz nu o sa ai problema cu windowsul (de fapt nu e windows e doar un soft Mac OS, si nu accepta nici un fel de virus, poti naviga pe orice doresti, youtube, facebook, TPU.etc) pe ori ce retea doar sa iti alegi Apple

| ElenaMădălina19 a răspuns:

Laptop pentru ca :
1. Poti schimba tastatura
2. Poti sa il iei oriunde (Stiu ca si tableta)
3.Are Wireless
4.Este mai performant

Acuma depinde de pret, de obicei tabletele sunt mai ieftine, dar poate gasesti si la preturi mai ieftine.

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| gabrielsaubogdan a răspuns:

Parerea mea e sa iti iei o tableta e si mai ieftina si o poti lua oriunde mai usor decat un laptop si nu e in dezavantaj cu nimic decat un laptop.big grin