| majestic a întrebat:

Buna seara, Deci am nevoie de putin ajutor daca aveti cateva minute libere!
Argumentati ca jocul este activitatea ce caracterizeaza perioada copilariei, insa si celalalte varste ale fiintei umane!

Dau funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| PikaRawrr a răspuns:

Buna!
Pai da ai dreptate. Jocul este perioada copilariei in care copilul in sine se simte bine. Dar este si o activitate care caracterizeaza persoana adulta prin simplul fapt ca se joaca[,] cu copii sau ca aleg sa faca un puzzel.Dar persoana adulta vede altfel jocul decat un copil.Ca jocul cu animalul de companie de exemplu. Persoana adulta se joaca mai 'burtal'cu cainele(exemplu!) pe cand copilul se joaca mai linistit. Asta e legat si de rezistenta. Daca ai avut caine cu siguranta ai vazut ca adultii se jucau mai brutal pe cand tu erai mai linistit. big grin
Sper ca te-am ajutatwinking.
Funda?

1 răspuns:
| PikaRawrr a răspuns:

Multumesc ptr funda !