| AlleSiAtat a întrebat:

Buna seara, TPU! Ce faceti? happy Am si eu nevoie de consolare...sau sfaturi.Sambata am fost la olimpiada la romana,si de atunci tot ma gandesc la ea,,Daca nu trec? Sigur am facut bine? O sa ma depuncteze rau! ". Adica...mi-e frica de faptul ca ma depuncteaza, e prima oara cand dupa un concurs ma tot gandesc zile intregi la el.Mai mult,sunt nelinistita :S. Ceva solutii?
Multuuumesc, va rasplatesc cu o fundita! :*

Răspuns Câştigător
| supradozadenebunie5 a răspuns:

Incearca sa te linistesti daca tu esti sigura ca ai facut cat de cat bine nu are ce sa ti se intample probabil vrei cu adevarat sa treci in etapa urmatoare de aia iti faci atatea griji, parerea mea ar fi sa incerci sa iti gasesti o ocupatie care sa iti atraga cat atentia, iesi cu prietenii incearca sa te distrezi un pic doar asa o sa incetezi sa mai fi stresata, trebuie sa ai rabdare si sa gandesti pozitiv. sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
| MissDi a răspuns:

Asa am fost si eu la matewinkingSi n-am luatlaughingMai trebuiau 4 p:-|Gandeste-te ca indiferent ce se va intampla viata ta va fi aceiasi.

| NevastuicAaA a răspuns:

Si daca nu treci ce?
Asta nu este o problema reala.
Lasa olimpiada...acolo ai ocazia sa vezi cate cunostinte ai acumulat.
Este frumos sa stii limba ta natala, dar nu o sa te ajute ajute deloc in viitor, doar daca ramai in tara.
Dar totusi este important sa stii sa vorbesti corect.
Da olimpiada asta nu te ajuta cu nimic.

| AlleSiAtat explică (pentru NevastuicAaA):

Ma rog, nu vreau sa incep cu subiectul,, De ce ne ajuta olimpiada.'' pentru ca oricum vei zice exact opusul la ceea ce afirm eu.winking Totusi, mersi pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca nu treci problema e unde?

| 01rukia01 a răspuns:

Pai...am fost si eu vineri la un concurs de romana(nu olimpiada)am luat 77 puncte si de obicei luam in jur de 90straight face
dar nu trebuie sa-ti bati capul cu asta eu aproape am si uitat de el
sa fie ce-o fi, treci bine...nu treci asta e, alta data
ai incredere in tine o sa iei punctaj bunbig grin
doar ocupati timpul cu ceva sa nu te mai tot gandesti

| Kryss13 a răspuns:

E de asteptat sa te gandesti pentru ca e o olimpiada. dar relaxeaza-te si gandeste-te ca nu este nici o problema chiar daca nu treci.iar daca ai stiut la olimpiada gandeste-te ca nu are de ce sa te depuncteze..incearca sa uiti ca ai fost la olimpiada. povesteste cu prietenele fara sa aduceti in vorba acest subiect. petrece timp cu familia, sau alte activitati care te relaxeazahappy
O seara placuta!:*

| AlleSiAtat explică:

Multumesc mult raspunsurilor, pana la urma am trecut cu un punctaj foarte mare! big grin

| Mita2108 a răspuns:

Pai ai incredere in tine
Sunt sigur ca ai facut bine
ai rabdare sigur o sa reusesti