| VORTEX a întrebat:

spuneti-mi o tinuta adecvata pentru banchet de sfarsit de clasa a8a, banchetul va avea loc la un local, un restaurant ceva nici eu nu stiu sigur laughing, si nu stiu ce tinuta este potrivita, m-am gandit la un costum negru cu camasa alba dar vreau sa vad si ce spuneti voi.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| artista96 a răspuns:

fiind baiat cred ca ti s-ar potrivi un costum cum ai zis si tu.si ar merge si cu o camasa nu neaparat alba de ex anul acesta se poarta camasa movhappy eu as zice sa incerci asa si iti mai faci putin freza tongue si esti gata pentru banchet big grinbig grinbig grin
sper ca raspunsul meu iti este folos(fundita?big grin)
si eu abia astept sa fie 10 iunie sa am banchetul big grin

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se scrie "adecvata" (cu c).

| VORTEX explică:

Da bine ma am gresit si eu o litera si gara sariti cu gura de parca voi nu mai gresiti din cand in cand si Emeline daca am gresit o litera inseamna ca nu stiu limba romana? da ce u ai mancat la pranz limba romana pe paine? mersi pentru nimic

| behappy a răspuns:

Daca as fi baiat mi-as lua o camsa de alta culoare.
Combinatia alb-negru mi se pare prea monotona.

| Emeline a răspuns:

AdeCvata! sa termini a 8a si sa nu stii limba romana e grav!