| QeUz a întrebat:

Buna spuneti-mi si mie niste jocuri ca se pot face afara cu vreo 8 copii. Nu conteaza cu ce e cu mingea coarda nu cont. Ms anticipat Fundits`a!

Răspuns Câştigător
| LondoneseCat a răspuns:

Eu cand eram micuta jucam cu prietenii "Dracu si culorile" laughing
se alege un "dumnezeu" care le spune culori celor 6 copii,fara ca "Dracu " sa stie despre ele. Dupa ce fiecare copil isi stie culoarea,se aliniaza la start,si dracu incepe sa enumere culori,in momentul in care isi aude culoarea unul dintre copii,trebuie sa fuga pana il atinge pe dumnezeu (care va sta la capatul celalalt al "pistei de alergari" ) iar dracu va incerca sa il prinda,daca il prinde,copilul respectiv este eliminat din joc.

Alte jocuri ar mai fi : de-a v-ati asculselea,melcul,sotronul,palete(bedminton), florin fete si baieti, elasticul...

funda?:*:*

7 răspunsuri:
| manuelaaa a răspuns:

Buna roby!
1.Cunoscutul,,De-a vatiaascunselea''
2.mata
3.ratele si vanatorii love struck'
4.jocul cu indicii(faci mai multe biletele si unul dintre voi le ascunde, primul biletel ti-l da in mana, iar restul trebuie sa le cauti.pe biletel se afla indicii despre unde se afla urmatorul biletel, si tot asa pana cand ajunge la un premiu. cine ajunge primul la el il casiga)ai inteles?laughing

| ComputerGeek a răspuns:

Ungurica? Unul sta in poarta si din restul se fac doua echipe...Sau pur si simplu un mic meci de fotbal, 4 vs. 4.

| Rossey a răspuns:

Inghetata,Ratele si vanatorii,voley,leapsa, leapsa pe culori, v-ati ascunselea.

| papusikatha a răspuns:

Sotronul, jocuri de carti, telefonul fara fir, ratele si vanatorii, de-a v-ati ascunselea, jocuri pe care le adoram in copilarie

| bkb300 a răspuns:

Iti spun un joc pe care probabil il jucau pariti tai poate il stii si tu da daca nu-l stii intreaba-l pe tatal tau de jocul,, Turca''

| QeUz explică:

Cum se joaca mata-mata-cocotata?

| didy34 a răspuns:

V-ati-ascunselea:X, mata-mata-cocotatalaughing, vazutawinking, incetu cu incetu se fabrica otetusmug, cat e ceasul' imparate, elasticu, ratele si vanatorii (cu mingea)... cam atat imi aduc aminte.thinking sper sa te ajute :*