| CrepăDulce a întrebat:

Stie cineva, cum se fac brelocurile din sarma?
Nu neaparat din sarma, exista niste "ate" mai groase, sunt din plastic si goale in interior. Va rog. daca stie cineva un tutorial sau macar cu imagini. Dau fundita :*

P. S. Cam asa vreau sa iasa. ( vedeti in partea de jos a siteului)
http://www.douamaini.ro/? p=114
Eu am incercat acest model dar nu am reusit. poate undeva mai explicit sua alt model.

1 răspuns:
| sofy15121 a răspuns:

Eu nu am un site dar am facut eu breloguri multe din sarma:
1. te gandesti cum ai vrea sa fie brelogul.Eu stiu sa fac brelog in forma de inimioara.este foarte simplu:
-iei sarma si cu mana o indoi ca sa iti iasa un fel de M sau sa fie o bucla in varf.
-Iei (hartie, hartie creponata, hartie glasata sau carton)o tai in forma de inima P.S.inima pe care o decupezi sa fie putin mai lata decat inima din sarma.
-mai tai inca o data o inimioara
-iei o inimioara si o lipesti cum ar fi in iteriorul sarmei sau hartia sa fie suprapusa peste sarma.Lipesti si cealalta inimioara dar pe calalta parte a sarmei.
-Iei sclipici, funtite, margele sau orice vrei tu si decorezi inimioara.
Sper ca te-am ajutat!