| AdelaAdela14 a întrebat:

Sunt in clasa a 4 a si o sa imi fie ziua de nastere in mai. O sa imi sarbatoresc ziua in clasa.Va rog spuneti-mi si mie cateva jocuri pe care le putem juca cu toti, care se potrivesc cu varsta si care sunt mai bune pentru o zi de nastere. Care da cele mai bune si multe jocuri primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

La o aniversare e agreeat cel mai mult antrenul,adica dans, muzica, iar daca vrei sa-l combini cu ceva pedagogic, competitiv, ti-as oferi o idee. Poti sa pregatesti pentru fiecare invitat cate 6 cartonase, cu note de la 5 la 10, oferindu-le fiecaruia. Apoi,printr-o tragere,, la sorti,,fiecare invitat sa improvizeze ceva,o poezie,o melodie,un dans,etc, iar ceilalti sa-i acorde note, constituind un juriu, iar totalul notelor sa se scrie pe tabla. Puteti incerca si ceva tip,, fazan,,. Crezi ca ar merge?

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Multumesc pentru apreciere, iti doresc,, la multi ani!,, succes la scoala si implinirea celor mai frumoase visuri ale tale! Pa!

| Kyrie a răspuns:

Sa nimeresti tabla cu degetul cu ochii inchisi laughing, sau azi, noapte, azi, noapte

Ce mai jucam eu in clasa 1-2-3 si 4 astea laughing, era amuzant happy

da nu cred ca merge avand in vedere ca nu are legatura cu activitatea libera (precum ora de sport) sau ceva de genul, nu cred ca exista jocuri pentru ziua ta laughing, doar ti-am zis ce mi-am adus aminte ca jucam in clasa 4 tongue

| Agoraphobia a răspuns:

Stiu un joc numit "sensei"... l-am jucat si eu la scaoal cu colegii mai demult laughing... e cam asa
toti copiii stau in cerc in mijlocul clasei, un cerc foarte larg.
apoi, unul incepe si trebuie sa-l loveasca usor, sa-l atinga, pe cel din dreapta lui pe palme. acela trebuie sa se fereasca. faza misto e ca, odata ce ai incercat sa-l atingi si el s-a ferit, toata lumea ramane in pozitia respectiva pana ii vine randul la loc laughing daca ai fost atins pe palma sau te-ai miscat din pozitie (oricat de ciudata ar fi ea) iesi eliminat din cerc. si castiga cel care nu este atins deloc si rezista tot jocul happy
e foarte haios, e un super joc de grup.winking

| TeoMatei5 a răspuns:

Daca ai tabla magnetica faci un cerc pe tabla gen(Darts) sau puteti juca "fazan", sau puteti juca "x si 0", sau va puteti juca "stafiile" in clasa :adica e un baiat/o fata care va alearga pe toti si daca prinde pe cineva; cei prinsi se vor duce/urca pe catedra, intr-un colt etc., sau poti sa iti iei un pachet de carti si sa joci diferite jocuri de carti si ca sa mancati ceva puteti comanda de mancare o pizza etc. La multi ani! Sper sa iti fie de folos.

| iacobet a răspuns:

Incercati si voi scune muzicale, respectivul sau respectiva, adevar sau provocare, karaoke, cam atat imi aduc aminte din ce jucam noi big grin, app la multi ani pentru atunci si distractie placuta

| Crailzeh a răspuns:

Adevar sau provocare, Sticluta cu pupici (cineva invarte o sticluta. la cine e dopu el pupa, iar cine are fundul el este pupat), Splash (se face un cerc, faci un pistol cu degetele si cineva se invarte in cerc in mijlocul vostru. Cand se pune pe vine ala la care este tinta se aseaza jos, iar cei 2 de langa el se impusca. Care zice SPLASH primul castiga. celalalt iese.) si scaune muzicale