| AnonimaDoarTaci a întrebat:

am doua intrebari prima: credeti in suflete pereche, sau in ceva asemanator? si a doua : ce credeti despre vise, voi le luati in considerare sau nu?
Adica dau un exemplu am visat ca prietenul meu si-a batut joc de mine cu inca o fata deoarece eu am vorbit cu un baiat care plangea. Ceva ciudat dar totusi... daca credeti in vise ce poate semnifica, dau fundita si va rog nu am nevoie de comentarii ironice si batjocoritoare. Vreau doar sa stiu!

Răspuns Câştigător
| JustDeedee a răspuns:

Eu una cred in suflete pereche, doar ca unii nu si le gasesc.
Unele vise pot insemna ceva, altele nu. De obicei iti dai seama ce insemna visul dupa ce ti s-a intamplat ceva care poate avea legatura cu ce ai visat. Uneori le iau si eu in considerare,dar ar trebui sa le pui toate cap la cap ca sa intelegi ce " s-ar petrece". Ce ai visat tu se poate intampla si altcuiva nu neaparat doar tie!
Despre visul tau nu stiu ce sa zic, probabil e doar un vis obisnuit fara " insemnari ". Cine stie,te-ai uitat la un film,te-ai gandit la asa ceva, iar datorita subconstientului tau ai visat astahappy
Nu te speriat, unele vise nu devin realitate. De multe ori visele foarte ciudate devin realitate ( ex.: visezi ca-ti cumperi un urs, ai un elefant etc., chestii de genu', adevarat, dar si ciudatlaughing )
Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| 1000bodies a răspuns:

Cred in suflete pereche, dar cred ca este doar un suflet pereche pentru fiecare. Deci acel suflet pereche ar putea fi oriunde in lumea asta si nu l-ai gasi prea usor.
Visele... Pai cateodata pot insemna ceva. Este un site ceva de genu 'intepretator de vise'. Dar uneori sunt doar chestii din subconstientul tau. M-am uitat la un film de groaza acum 2 zile, iar in noaptea aceea am visat ceva asemanator. Deci nu inseamna nimic.

| IrimieRaluca a răspuns:

Nu exista suflete pereche. Exista in schimb oameni care pot fi compatibili cu mai multi alti oameni, de pe planeta. Ar fi trist sa te gandesti ca ai un suflet pereche. Daca nu il gasesti ce te faci?
In vise nu prea cred, in general. Daca as crede toate prostiile pe care le visez...

| AnonimaDoarTaci explică:

Bun am uitat sa mentionez ca eu chiar in seara aia inainte sa ma pun sa dorm m-am certat cu baiatul care plangea si ne-am luat ramas bun, cat despre prietenul meu nu am idee de ce am putut visa asta. happy Multumesc mult pentru sfaturihappy!

| PunkKid a răspuns:

Un suflet pereche cu siguranta exista pentru toti :), dar e greu de gasit
iar cat despre vise eu sunt confuz ca si tine :)) =)) dar daca tu crezi intra pe site-ul asta si vei afla semnificatia visului;)
http://www.visele.ro/
plz da-mi o funda, sunt nou pe site si am 0 :)) =))