| GaBrYeLa18 a întrebat:

am gasit un ex intr-o carte si nu stiu sa-l fac puteti sa ma ajutati? cel mai mic nr. natural care impartit pe rand la 6 si la 8 sa dea acelasi rest (adica 3)si catul diferit de 0. DAU FUNDA +vot.Va rog cat mai repede posibil.

3 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner a răspuns:

Cati ani ai de nu stii si in plus nu-ti facem noi tema! Raport!

| papusikatha a răspuns:

Naspa...happy Nu prea am fost la orele de matematica, oricum e ceva de logica, la care nu imi sta capul acum, sorry!

| GaBrYeLa18 explică:

Buna sa stii ca nu era tema doar am gasit un ex intr-o carte ca acum mai repet de anul trecut ca va incepe scoala si nu stiam sa il fac doar atat!