| kEmLoLiTuTzA a întrebat:

Buna TPU am nevoie de raspuns urgent.cine imi poate spune si mie descrierea boului ca eu nu prea ma pricep la descrieri dau vot +funda la cel mai bun raspun.va rog raspundeti catmai repede

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Uita-te in oglinda!

| EvangelineDS a răspuns:

Cand zici bou te referi la animal?

| a1doru a răspuns:

C-asa e soarta boului,
vitel adult,
sa stea la poarta noului
ceva mai mult.
asta e cea mai buna descriere rolling on the floor

| dumy25 a răspuns:

Numele lui este bou, care provine din latinescul "boulus estum kemlolitutzum". Este deseori folosit in popor in expresii de genul "cat de bou trebuie sa fii sa nu stii cum arata unul?"
Ai inteles acum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca calitate predominanta, boul este contemplativ.privirea lui este blanda, contemplativa si rabdatoare.cu restul te descurrci.