| Yoplex a întrebat:

De ce cand ma uit la o emisiune de asta in care gatesc de exemplu Master Chef si incep sa gateasca incep sa simt mirosul acelei mancari si gustul acelei mancari. De ce?

Răspuns Câştigător
| millyca a răspuns:

Este o asociere pe care o face creierul in mod automat, nu are legatura cu emisiunea.

10 răspunsuri:
| NoobOrPro a răspuns:

Ti-e foame big grin

| mjhgfv a răspuns:

Delirezi asa mi se intampla si mie si am fost la psiholog si asa a spus ca delirez
sper ca te-am ajutat!(funda)

| Yoplex explică:

Nu mie foame laughing dar faza e ca la fiecare mancare pe care o vad ii simt mirosul si gustul si daca e in poze si la tv dar faza e ca doar eu din familia mea patesc asta big grin

| Yoplex explică:

Si nu nu delirez big grin

| millyca a răspuns:

Nu are nicio legatura cu fenomenul de delir, ci este o forma de reprezentare. Cele mai multe reprezentari sunt vizuale, dar pot exista si reprezentari olfactive sau gustative. Cel mai bun exemplul este cel cu lamaia.

| daηă a răspuns:

Tuturor ni se intampla straight face
Eu daca ma uit la Master Chef trebuie sa dau o fuga pana in bucatarie sa gatesc ceva laughing

| Bombonika_Ioana_1995 a răspuns:

Este pentru ca poate tiai dori sa o mananci dar nu poti

| axeldavid a răspuns:

Hey, daca cineva se beseste la tv si atunci simti mirosul si gustul?

| Yoplex explică:

Nu Axeldavit poate il simti tu eu simt doar mancarea laughinglaughing

| AndruţHere a răspuns:

Bucătar te-a făcut măta. big grin