| Andr33a123 a întrebat:

Am o intrebare si dau funda la cel mai bun raspuns.
Vreau sa imi fac camera albastra dar cam toata lumea spune ca e de baieti. Intrebarea este :
Albastru e sau nu de fete? Ar fi faini o camera albastra?

Răspuns Câştigător
| Lovwly a răspuns:

Nu conteasza ce spun altii. Tu stai in camera aceea nu ei. Eu cred ca ar fi super dragut sa fie un bleu spre turcoaz. Fii ingenioasa si creativa si decoreaz-o asa cum iti place tie. Si eu am avut dormitorul albastru, dar acum il am portocaliu.

15 răspunsuri:
| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Eu cred este faină o cameră albastră. nici pe mine nu mă lăsa să o fac pe toată albastră, aşa că am făcut 3 pereţi albi şi unul albastru. încearcă să vorbeşti cu părinţi tăi să te lase numai un perete sau doi.

| WUB a răspuns:

E faină o cameră albastră, este o culoare foarte frumoasă pentru ambele sexe.

Eu zic să o faci albastră dacă vrei!

| anonymousplace a răspuns:

Da,daca tie iti place da..."albastru e de baieti''..cine mai spune asta? ..cine mai crede asta? ..este deja un stereotip, repet DACA ITI PLACE ALBASTRU, VOPSESTE.TI CAMERA ALBASTRU!

| neutrino a răspuns:

Culoarea albastra este cea mai indicata pentru dormitor, este cea mai odihnitoare, conform ultimelor studii de specialitatea.

| AlleSss a răspuns:

Din câte ştiu eu albatrul se spune că e de băieţi, cu toate că ar arăta super o cameră albastră.
Dacă ţie îţi place, e super ok!
Din ambiţia asta [ nu m-au lăsat să-mi fac camera albastră ], mi-am făcut-o neagră big grin laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o regulă. Mobila camerei mele este albastră şi arată super bine.Albastru şi verde, este o culoare odihnitoare pentru ochi. Dacă ţie îţi surâde ideea de a-ţi face camera albastră, nu ezita şi fă-o.Nu te mai uita după gura lumii!

Răspuns utilizator avertizat
| BeiiBiiiyoo a răspuns:

Albastru e o culoare pentru oameni, nu numai pentru baieti! Mie de exemplu imi place albastru si sunt fata!
ma rog.
Daca tie iti place ceva nu te lasa influentata de parerea oamenilor!
Cred ca ar fi faina o camera albastra, dar sa fie de un albastru deschis dupa parerea mea, mai nud. Ceva, de la care sa nu te doara ochii si sa te linisteasca... sa te simti bine acolo!
Fundita doar daca consideri ca ti.am fost e folos! happy

| Shammal a răspuns:

Fa-o cum iti place! conteaza ce le plac altora, ori ce idei au altii sau ce-ti place tie? eu am tavanul albastru si e super fain big grin

| SexDrugsDubStep1 a răspuns:

Buna,Andr33a123 Albastrul Este Si De Fete Si De Baieti.

| Adrianetc a răspuns:

Inainte de a-ti colora camera ar trebui sa te gandesti daca este sanatos sau nu. Culorile emit totusi o stare de spirit de exemplu albul iti da o stare de calmitate si la fel galben deschis. e indicat verdele, cunoscut fiind ca o culoare relaxantă. Mai poţi avea nuanţe pale de bej, lila, dar în nici într-un caz roşu sau albastru.

| BeatriceNote a răspuns:

Nu te mai lua dupa ce spune lumea! Culoarea mea preferata e albastru si e o culoare odihnitoare care emana eleganta(haine).
Fa-ti camera cum vrei tu! Eu mi-am facut galaxie pe tavan asa ca da-i drumul si decoreaza-ti camera cum vrei!big grin

| Kaℓi a răspuns:

Era mai grav daca erai baiat si iti doreai o camera roz happy
Be free, be blue!

| サクラ a răspuns:

Nu te lua dupa ce spune lumea, daca tie iti place fa-o albastra.Eu am camera albastra, desi sunt fata.Este mult mai linistitoare pentru ochi decat late culori.

| DanielaGroza a răspuns:

Buna, eu zic sa nu te iei dupa altii. Daca tie iti place albastru lasa-i in pace sa zica ce vor.