| Beatrice123Beea a întrebat:

Am o prietena enervanta la Iasi care ma enerveaza la culme si nu stiu cum sa ii zic ca nu mai vreau sa fiu prietena ei pentru ca se supara repede!

Răspuns Câştigător
| cedrea923 a răspuns:

Eu zic sa ramai prietena ei fiindca nu se stie niciodata cand vei avea nevoie de ea.

3 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Deci ai o prietenă enervantă care te enervează, ăhă.

Mă Beti, ştii cum scap eu de persoanele de tipul ăsta? Le ignor, sunt pasivă şi plictisitoare şi păstrez o atitudine indiferentă în preajma lor.
Supărată şi mâhnită tot va fi, dar cui îi pasă (dat fiind comportamentul ei insuportabil)? I-ai putea spune şi direct că "ai obosit să fii prietenă cu ea", dar asta ar suna ciudat şi pueril.

| BitzuBitzu a răspuns:

Spune-i ceva rau care ti-a facut ea si zi ca nu iti place.

| Beatrice123Beea explică (pentru BitzuBitzu):

Pai ea si-a batut joc de mine de multe ori si daca ii zic se supara repede