| memememememmemememememe a întrebat:

Am o problema. Chiar vreau foarte mult sa-mi iau un iPad. Adica chiar foarte mul. SI nu stiu cum sa strang bani pentru el, adica am doar 13 ani si mama a zis ca ea nu imi da bani. Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati.ma!

3 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Roag.o pe mama ta sau parintii/bunicii tai sa te rasplateasca dandu.ti bani daca speli un vas, faci curat prin casa.Ia note bune la scoala si ia premiu 1 si roag.o sa.ti ia iPad ca ai invatat bine.Vezi tu ce faci sunt sigura ca o sa obtii ceea ce doresti, daca iti doresti cu adevarat vei gasi o soluti.Sa ai o seara frumoasa!

| memememememmemememememe explică (pentru AnnaAnnne):

Ms, da' am rugat.o sa-mi ia daca intru la liceu si... straight face

| AnnaAnnne a răspuns (pentru memememememmemememememe):

Spune.i ca daca intri la un liceu bun nu unul oarecare cu o medie foarte, foarte buna sa.ti ia iPad, dar asta tine de tine nu de ea.Tu trebuie doar sa inveti bine.Intra la un liceu care este printre cele mai bune din orasul tau, ca sa stie ca are de ce sa.ti faca acel cadou valoros.Am si eu iPad si am o situatie scolara f. buna daca luam note mai mici cum ia fratele meu nici nu se punea in calcul sa-mi ia asa ceva, pe el nici nu vor sa.l auda, sa nu pui problema asa"daca intri la un liceu" ca asta e simplu ci daca intri la un liceu f.bun. sper ca ai inteles ce vreau sa spunhappy si sa te ti de cuvant.O seara frumoasa!