| Simmsii a întrebat:

Buna TPU happy. am o problema. de mica am cunoascut un baiat care mi-a devenit cel mai bun prieten. si intr-o zi am ajuns sa stau cu el. si am ajuns deja la 5 luni cand am aflat ca suntem verisori. la care lui nu i-a pasat. si de atunci m-am impacat cu ideea dar el de atunci se comporta tot mai urat si nu mai este acelasi prieten bun pe care il aveam sad. ce sa fac sa il recapat sa fim din nou cei mai buni prieteni si sa nu se mai comporte asa urat cu mine?sad

2 răspunsuri:
| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Pa sa stii ca el sigur nu este impacat cu sufletul ca te iggnora! incearca sa vorbesti cu prietenii lui cei mai buni sa ii explice!"Prietenii la nevoie se cunosc" sau daca nu incearca sa il eviti si tu sa vada cum se simte! pup funda?

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Chiar daca tu zici ca lui nu i`a pasat poate se simte intr-un fel ciudat si nu stie cum sa iti spuna. Ar trebui sa fii directa si decat sa iti faci atatea griji sa vb cu el si sa il intrebi care e problema. Poate asa il ajuti si pe el si pe tine, dar si relatia voastra. Daca sunteti de atata vreme buni prieteni nu cred ca va renunta asa usor la tine si o puteti rezolva.Nu uita:conteaza comunicarea si sa fiti sinceri!