| karina_6206 a întrebat:

am o sora care s-a nascut acum 3 zile si inca nu stiu ce nume sa-i pun. ma ajutati? fundita

Răspuns Câştigător
| Voluntar a răspuns:

Buna! Sa iti traiasca surioara!big grin Iata cateva nume : Jessica, Beatrice, Nataşa, Cristina, Fiona, Bianca, Emanuela, Iuliana, Genoveva, Esmeralda, Estera, Ionela, Claudia.Acestea sunt cele care mi-au venit in minte pe momenthappy Sper sa-ti fie de folos.Sa ne spui ce nume i-ai pus.Pahappy happy

26 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Alexia Mihaela, Ruxandra Delia, etc. să-ți trăiască și să fie sănătoasă.
Felicitări mamei!
Pa, pa.

| ioana1704 a răspuns:

Teona, Iulia, ilinca, laura

| edytzu4 a răspuns:

Http://www.nume-copii.ro/ numele mele preferate de fete sunt beatrice si raluca.o poate chema chiar si Tiona. e cu tz

| Swany a răspuns:

Viviana sau Mara big grin

| Icss a răspuns:

Heiiilove struck In primul rand sa iti traiasca:* si in al doilea rand uite cateva nume:dD Raluca, Diana, Ana Maria, Alexandra, Thimeea,Andreea,Crina,Anisia,Alice,Andra, Ioana,Iulia,Sabina,Nicoleta,Luiza,Cristina, Denisa, Miruna.cam atatea mi-au venit pe momenttongue pa`pabig grin sa ne spui ce nume ii puilove struck

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Eu as zice Cristina sau Lorena doar daca vrei funda?happy

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Http://www.nume-copii.ro/top-100-baby-names-for-girls.php uite ce site am gasit vezi care iti place alege si cu parintii tai

| 1ce a răspuns:

Ar putea s-o cheme Roxana?! thinking

| qpattyx3 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult numele asteabig grinelia, Patricia, Alexia(poti sa-i zici Lexi) si cam atatlove strucklove strucklove struck Sa zici ce nume i`ai pus.Sa traiasca bebelusa! Pa, Pa!

| BulinăMovă a răspuns:

Rebeca
Alexandra
Florina
Denisa
Ionelia
Ionela
Iuliana
Iulia
Andreea
Gabriela
Briana
Bianca
Corina
Catalina
Ana-Maria
Cristiana
Cristina
Georgiana
Oana
Ioana
Sonia
Elvira
Gina
Melina
Mara
Cerasela
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| MestecGuma a răspuns:

Adelina
nobil, stil, delicat, dulce
F
Adina
podoaba, placere, om placut, gingas
F
Adriana
din Hadria, bucurie, iubire, fericire
F
Agripina
nascut cu picioarele inainte
F
Alexandra
aparator, protector
F
Alina
nobil, bland
F
Anca
a avea mila, a binevoi, gratie, eleganta, farmec, bunavointa, favoare, rugaminte
F
Anda
aparator al oamenilor, aventurier
F
Andrada
barbatie, virilitate, putere, curaj
F
Aneta
a avea mila, a binevoi
F
Angelica
angelic
F
Anghelina
mesager, sol, trimis al lui Dumnezeu, inger
F
Anica
a avea mila, a binevoi
F
Anisoara
a avea mila, a binevoi
F
Antoaneta
floare
F
Antoneta
floare
F
Antonia
nepretuit, demn de lauda, frumos, floare
F
Aritina
gratie, har, gratie divina
F
Augustina
cea care trezeste viata, cea care imparte binefaceri, mareata, venerabila, distinsa
F
Aura
aura, briza, adiere
F
Aurelia
aur, de aur
F
Aurora
zori, rasarit

| ღÐelly a răspuns:

Maria,ioana,mara,carmen,nina,samanta(sam)elena,liuza,crina,lucretia,ioana,daniela,liliana,bianca,jessica,claudia,oana,francesca,adelina,andreea,evelina,gabriela,karina,ilaria,alice,andra,madalina,vanessa,etc.

| play_5784 a răspuns:

Florina

| Galiutza a răspuns:

Shannon e numele meu preferat > doar ca e irlandez! dar imi place :p

| anne_7905 a răspuns:

Diana,Claudia,Marika,Roberta,Delia,Jenny,Chiara,Elisa,Alexandra,Irenee,Viviana,Cassandra,Madalina,Laura,Tamara,Miruna,Cristina,Denisa,Bianca,Florina,Simona,Elena,Teo,Stefania,Camelia,Lavinia,Dalia,Cleopatra,Ioana,Clara

| grosumira a răspuns:

Importanat este numele pe care il vrei tu! dar daca nu sti
- ana
-maria
-aymar(este un nume special)
-raluca
-claudia
-andreea
-stefania
-bella
-julieta
-daria
-florina
-gina
-lara
-anastasia
-olga
-raisa
-sarah
-tatiana
-violeta
-beatrcie
eu am acest nume l-am pus poate te ajuta( iulia beatrice( se pronunta beatris))*

| vescan4ever a răspuns:

Lavinia

| Lola1iulie a răspuns:

Alina,Gabriela, Marlena,Luana, Diana, Georgiana, Cristina, Beatrice,Daria, Bianca, Alexia, Denisa, Roberta, Carina, Patricia, Anastasia, Renata, Luminita, Mihaela,

| EmmA_8743 a răspuns:

Ana Maria, Denisa, Alexandra.

| spread a răspuns:

Cristina sau Alexandra

| karina_6206 explică:

Mersi pentru. raspunsuri i-am pus numele jessica-beatrice

| mihaitza96_6760 a răspuns:

Ioana; maria; amalia; alessia; mirela; raluca; corina; alexandra

| andy_3120 a răspuns:

Consuela sau evelin

| florinalbert a răspuns:

Sa-ti traiasca.parerea mea este sa-i pui un nume in care se foloseste si in alte tari pentru ai fi mai usor sa se integreze pe viitor ex.pentru Italia:ana,viviana,cristina, elena, maria dar pentru alte tari trebuie studiat un pic.

| Latika a răspuns:

Kim. E scurt, frumos si special.